Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2023 r. – Ur. Chrystusa Króla

• Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelka łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.
  • Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.
  • Gościmy ks. Justyna Ziembińskiego, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7:00 pobłogosławiliśmy opłatki – to ważny znak więzi, jaka powinna być między Wieczerzą Wigilijną w naszych domach, a ołtarzem w kościele parafialnym. Od dzisiaj można otrzymać opłatek w kaplicy bł. ks. Jerzego lub w kancelarii.
  • Dzisiaj Chór Cum Jubilo działający przy naszej Parafii zaprezentuje program muzyki sakralnej podczas występu, który rozpocznie się po mszy o godzinie 11.30 (ok. 12.30). Chór zaśpiewa także podczas mszy o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy zarówno w imieniu naszych Chórzystek, jak też towarzyszącego zespołowi przy organach pana Filipa Błachnio.
  • W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona również w sprawach matrymonialnych i orędownika w wypraszaniu potomstwa. Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.
  • W tym tygodniu przypada  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

•  W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie rano i po południu od godz. 16.30. Msze św. o godz. 6.30, 8.30, 17.00 i 18.00. Przed południem księża odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną.
  • W pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem i potem Msza św. o godz. 18.00.
  • Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas, wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.
  • Od dzisiejszej niedzieli do 10 grudnia Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie leków, energii i żywności osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii.
  • Już po raz czwarty wspólnota Kobiet BETANIA organizuje spotkanie dla kobiet (i nie tylko) z siostrą Anną Marią Pudełko. Temat „Wolność jest w Niej”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 grudnia w naszym kościele, po mszy świętej o 8.30. Po części konferencyjnej zapraszamy na część dyskusyjną do sali na plebanii przy słodkościach i herbacie.
  • W naszej diecezji rozpoczęła się kolejna edycja akcji Wirtualna Choinka, której celem jest zakup konkretnych prezentów lub przekazanie wpłat na zakup opału dla osób potrzebujących, w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Akcja trwa do 16 grudnia i realizowana jest przy udziale członków kręgów Domowego Kościoła z naszej parafii i obejmuje pomocą również mieszkańców Józefowa. Adres strony, przez którą można przekazać wpłaty i wybrać prezenty: https://wirtualnachoinka.pl/podany jest w biuletynie parafialnym.
  • W okresie Wizyty Duszpasterskie, zwłaszcza podczas wieczornych Mszy św. nie będzie księdza dyżurującego w konfesjonale. Tych, którzy pragną się wyspowiadać prosimy o przyjście do kościoła 15 minut przed Mszą św. Wtedy będzie możliwość spowiedzi. Kancelaria w tym czasie będzie czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 9.00 – 10.30.
  • Rodzinom, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu dziękujemy za życzliwość i serdeczne przyjęcie, a także za ofiary złożone z tej okazji, a przeznaczone na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Program kolędy na najbliższy tydzień:

• 11. Poniedziałek  Górna (domy jednorodzinne), Nowa
  • 11. Wtorek 3 Maja domy jednorodzinne od W-wy do ul. Kopernika
  • 11. Środa      Zawiszy (domy jednorodzinne i bloki)
  • 11. Czwartek  Cicha. Lelewela, Zaułek,
  • 12. Piątek      bez wizyty – I Piątek miesiąca
  • 12. Sobota Kopernika (domy jednorodzinne), Piaskowa (domy jednorodzinne), Szeroka
  • 12. Poniedziałek Sienkiewicza (od ul. Granicznej do ul. Polnej)

Zachęcamy również, aby obserwować nasz parafialny profil na Facebooku, gdzie ksiądz Maciej będzie zamieszczał liczbę księży i kolejność odwiedzania domów na poszczególny dzień.