Ogłoszenia duszpasterskie 26.10.2014. – 30 Niedziela zwykła

• Przeżywamy dziś 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października. Nie zapominajmy w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. Dbajmy o czystość i porządek na cmentarzu. Śmieci należy wrzucać do (specjalnie w większej ilości podstawionych) kontenerów.
  • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie rozprowadzać przed kościołem znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na obiady dla dzieci z naszych józefowskich szkół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie tego dzieła pomocy dzieciom.
  • W najbliższą sobotę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msze św. w tym dniu jak w niedziele 700, 830, 1000, 1130, 1300 (na cmentarzu!), 1800 i 2000. Pamiętajmy, że w tym dniu o godz. 1300  Msza św. na cmentarzu (koncelebrze józefowskich proboszczów będzie przewodniczył bp senior Kazimierz Romaniuk i po niej procesja żałobna po cmentarzu połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.
  • Natomiast w niedzielę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 1800 procesja żałobna wokół kościoła i wypominki za zmarłych. Na procesję przynosimy świece lub znicze. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Chrześcijanin przede wszystkim modli się za zmarłych, ofiaruje w ich intencjach Msze Święte i odpusty.
  • Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  • Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. W zakrystii lub kancelarii można zapisać wypominki za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła leżą karteczki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu. Zachęcamy, by zapisywać wypominki w kościele lub w kancelarii – na cmentarzu nie ma takich warunków i łatwiej o pomyłki, chociaż owszem 1 listopada można będzie również podać intencje modlitwy wypominkowej na cmentarzu.
  • Kolejny już raz przed 1 listopada informujemy, że w kartotece naszego cmentarza brak jest informacji o opiekunach wielu grobów oraz o dacie wnoszonych opłat. Pod adresem mail’owym parafii można zadać pytanie o konkretny grób podając imię i nazwisko osoby w nim pochowanej, albo zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu wyjaśnienia sprawy tego grobu. Kartki z taką informacją pojawiły się na tych grobach już rok temu.
  • W związku ze zbliżającą się peregrynacją w naszej parafii figury św. Michała Archanioła. Ks. Tomasz zaprasza na spotkanie wszystkie osoby chcące się zaangażować, a zwłaszcza przedstawicieli ruchów i wspólnot, oraz Sióstr Zakonnych z naszej parafii. Spotkanie odbędzie się we wtorek 06 listopada po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.