Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021 r. 26 Niedziela Zwykła

 • Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. We wszystkich parafiach naszej diecezji dzisiaj po Mszach św. trwa się zbiórka  na pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki ten cel.
 • Jutro po Mszy św. wieczornej pierwsze spotkanie dla rodziców, które w tym roku przygotowują się do I Komunii św., a w niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11:30 błogosławieństwo różańców.
 • Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się codziennie o godz. 17:15 (przed Mszą św. wieczorną).
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 1630. O 17:00 dodatkowa Msza św.
 • W piątek od g. 9:00 ks. Mateusz uda się z posługą sakramentalną do chorych w parafii. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo różańcowe I soboty o godz. 17:00 , a o 18:00 Msza św. – zapraszamy.
 • W przyszłą (pierwszą niedzielę miesiąca) po Mszy św. o godz. 11:30 w Domu Józefa spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca.
 • W miniony wtorek rozpoczął się dla narzeczonych kurs przedmałżeński prowadzony w naszej parafii. Jest to 10 spotkań, które odbywają się we wtorki o godzinie 19:30. Jest ostatnia możliwość dołączenia do tych spotkań.
 • Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
 • Przypominamy, że wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej, które miało miejsce w środy, jest obecnie w czwartki. W pierwsze czwartki będzie różaniec w intencji nowych powołań kapłańskich prowadzony przez wspólnotę Złota Róża. W trzeci czwartek będzie nabożeństwo do Św. Józefa i adoracja w ciszy. W drugi i czwarty czwartek Wspólnota Kobiet Betania o godz. 19 prowadzi różaniec i po nim jest medytacja Słowa Bożego. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej modlitwie. Kobiety różnych stanów zapraszamy także do udziału w życiu Wspólnoty Kobiet Betania. Po adoracji dzielimy się Słowem Bożym na spotkaniu w sali na plebani. Serdecznie zapraszamy.
 • Bracia Mniejsi – Franciszkanie zapraszają osoby śpiewające lub grające na instrumentach na warsztaty muzyczne przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Początek w piątek 1 października o godzinie 18.30 w klasztorze franciszkanów – wstęp wolny. Suma odpustowa odprawiona zostanie w kaplicy św. Franciszka w niedzielę 3 października o godzinie 15:00. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej klasztoru i Facebooku.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

–  w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.