Ogłoszenia duszpasterskie 26.08.2018 r. – Uroczystość Odpustowa NMP Częstochowskiej

• Witamy dzisiaj w naszej parafii nowego wikariusza – ks. Mateusza Szewczyka; przychodzi do nas z parafii Św. Trójcy w Latowiczu, gdzie był wikariuszem. Jego kapłańskie posługiwanie wśród nas ogarnijmy modlitwą – życzymy wielu łask Bożych oraz wytrwałości i radości w służbie Bożej.
  • Dzisiaj od rana towarzyszy nam ks. Bogusław Jaworowski – Dyrektor Ekipy Rekolekcyjno-misyjnej Misjonarzy św. Rodziny ze Świdra. Z racji przypadającej dzisiaj Uroczystości. MB Częstochowskiej – patronki naszej parafii, na wszystkich Mszach św. głosi Słowo Boże, odprawi również o godz. 11:30 – Główną Mszę św. – Sumę z procesją i wygłosi okolicznościowe kazanie. A po uroczystościach liturgicznych, ok. godz. 13:00 – Festyn Rodzinny – chcemy spotkać się na wspólnej zabawie. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: strażacka grochówka, chleb ze smalcem, fanteria, koniki, zjeżdżalnia, malowanie twarzy, zabawy organizowane przez harcerzy itp. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • Od jutra rozpoczynamy malowanie wnętrza nowego kościoła, dlatego w dni powszednie Msze św. będą odprawiane w dolnym kościele.
  • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17:00 w dolnym kościele.
  • Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00.
  • Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 nabożeństwo adoracyjne I niedzieli miesiąca.
  • Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli powracamy do stałych godzin niedzielnych Eucharystii dla dzieci i młodzieży.
  • Przyjmujemy zapisy na nasz parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę 08 września (sobota) o godz. 5:00. Koszt 50 zł. Osoby zapisane prosimy o wpłaty.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.