Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2022 r. – 13 Niedziela Zwykła

 • Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).
 • W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 • Tradycyjnie też 29 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo (będzie trwało 3 dni: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca). Poprowadzi je ks. Eugeniusz Przybyłowski. Nieustanna Adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień od godz. 900 do 1800 (rozpocznie się i zakończy Mszami św. o godz. 830 i 1800). O 1500 Godzina Bożego Miłosierdzia, o każdej równej godzinie kwadrans adoracji wspólnej – prowadzonej przez kapłana i potem możliwość spowiedzi. Skorzystajmy z tego czasu szczególnej łaski dla całej parafii.
 • Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18:00 – serdecznie zapraszamy!
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • W piątek spowiedź podczas porannych Mszy św. i po południu od godz. 1700.
 • W sobotę o 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej z różańcem i potem Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 1800.
 • Przypominamy, że na czas wakacji (w lipcu i sierpniu) zmieni się układ Mszy św. – w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 900 – 1030 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 1600 – 1730.

 • Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc dla potrzebujących w naszym mieście.
 • W niedzielę za tydzień będziemy gościć kapłana z par. Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana w Warszawie Kobiałce, który będzie głosił kazania i zbierał ofiary na tacę na budowę kościoła.
 • Poszukujemy katechety – katechetki do Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie. Jest do wzięcia cały etat. Proszę o przekazanie informacji znajomym katechetom.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
 • W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie: + Waldemara Andrzeja Baka oraz + Danutę Borkowską. Niech nasza modlitwa słowami pieśni pogrzebowej wyjedna im przebaczenie grzechów i wejście do raju: Racz wiekuiste dacz odpoczywanie duszom umarłych, najłaskawszy Panie, a światłość wieczna niechaj im przyświeca, niech oglądają Twe Najświętsze lica”.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.