Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2016 r. – 13 Niedziela Zwykła

• W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.
  • Dzisiaj o godz. 19.00 Spotkanie wolontariuszy ŚDM. Po adoracji spotkanie na sali.
  • Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
  • Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiegł końca. Podczas dzisiejszych Mszy św. dziękujmy za wszystko Bogu i prośmy o jego błogosławieństwo na czas wakacyjnego wypoczynku.
  • We wtorek przypada 8. rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach, a podczas Mszy św. o godz. 18.00 odśpiewamy hymn dziękczynny Ciebie, Boga, wysławiamy.
  • W środę, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Taca w tym dniu przeznaczona będzie tradycyjnie na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
  • Tradycyjnie też 29 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo (będzie trwało 3 dni: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca). Poprowadzi je ks. Wiesław Nowosielski. Nieustanna Adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień od godz. 9.00 do 18.00 (rozpocznie się i zakończy Mszami św. o godz. 8.30 i 18.00). O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia, o każdej równej godzinie kwadrans adoracji wspólnej – prowadzonej przez kapłana i ponadto całodzienna spowiedź.  Skorzystajmy z tego czasu szczególnej łaski dla całej parafii.
  • W tym tygodniu przypada też 1 lipca pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano i po południu od godz. 17.30, i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. W pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  • Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a potem w salce na plebanii spotkanie rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci w wieku od 6 roku życia do świetlicy przy naszej parafii od 29 czerwca do 5 sierpnia w godzinach 9.00-16.00. Karty zgłoszenia dziecka będą wydawane od 29 czerwca przez wychowawczynie świetlicy.
  • W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) ulega nieco zmianie układ Mszy św. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 , zaś w niedziele o g. 9.30 (w dolnym kościele) i o g. 13.00. Nie będzie też adoracji Najśw. Sakramentu w pon., wt., i w środę rano. Nie działają również poradnie. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w piątki, a w sobotę będzie czynna tylko przed południem.
  • Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz Księży studiujących za granicą.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 VI – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę
    w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu Adversus hæreses możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, oraz wykład autentycznej wiary;
  • 29 VI – święci Apostołowie Piotr i Paweł nazywani dla podkreślenia ich wyjątkowych zasług dla Kościoła „Książętami Apostołów”.