Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2019 r. – 6 Niedziela Wielkanocy

 • W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
 • Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 18:00 w Domu św. Józefa spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na letni obóz Tygrysy.
 • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
 • Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
 • W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • Od najbliższego piątku przez specjalną nowennę połączoną z Nabożeństwem czerwcowym będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która w tym roku przypada 9 czerwca.
 • Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy 1 czerwca na Nabożeństwo I soboty miesiąca o godz. 17.00 w dolnym kościele oraz Mszę Świętą o godz. 18.00 w górnym.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie Kół Żywego Różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z Nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30.
 • W niedzielę za tydzień odbędzie się doroczna zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 • Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”. Przypominamy, chociaż mamy nadzieję, że zostało to już zrealizowane podczas Misji Jubileuszowych.
 • Możemy oglądać Msze św. i Nabożeństwa w naszym kościele korzystając z transmisji na żywo przez Internet. Aby z tego skorzystać należy wejść na naszą stronę internetową: parafiajozefow.pl i tam kliknąć obraz KAMERA ON-LINE. Transmisja jest wciąż w fazie prób, ale mamy nadzieję, że będzie już właściwie działała. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam ją uruchomić.
 • Polscy biskupi w Słowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski zachęcają do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i “głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem”. Przypominają też, że Polska stała się częścią Unii Europejskiej także dzięki osobistemu zaangażowaniu Jana Pawła II. Wybory te odbywają się dzisiaj, a my przyłączamy się do tej zachęty. Nie może nam być obojętne, kto będzie nas reprezentował w Parlamencie Europejskim.