Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2020 r. – 3 Niedziela Wielkanocna

 • Trzecia niedziela Wielkanocy w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
 • W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku, w którym był więziony w czasie wojny, również późniejszy wieloletni proboszcz Józefowa, ks. prał. Wincenty Malinowski.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej podczas Mszy św. przedpołudniowych i od godz. 16.30 po południu. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Nabożeństwo I soboty miesiąca w dolnym kościele o godz. 17.00.
 • W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie (również w niedziele) po Mszy św. wieczornej. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 • 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30. 8.30, 11.00 i 18.00. Zwróćmy uwagę: dodatkowa Msza św. o godz. 11.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 • W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 • W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie.
 • Przypominamy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami w górnym kościele może przebywać jednocześnie nie więcej 48 osób, a w dolnym nie więcej niż 29 osób. Pamiętajmy też o obowiązku zasłaniania ust i nosa, a także o zachowywaniu odstępu między wiernymi wynoszącego minimum 2 m.
 • Bóg zapłać też za wpłaty na konto w ramach niedzielnej tacy. Jest to bardzo potrzebne dla funkcjonowania parafii – pensje dla pracowników i jakże wiele liczników do opłacenia. 
 • Zachęcamy również do wzięcia ze sobą do domu tygodników Idziemy i Gościa Niedzielnego, nawet jeśli nie mamy dzisiaj pieniążka. Możemy go wrzucić w innym dowolnym czasie i będzie to służyło utrzymaniu prasy katolickiej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
 • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.