Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2015 r. – IV Niedziela Wielkanocna

• Dzisiejsza – 4. niedziela Wielkanocy – tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w naszej Ojczyźnie Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
  • Dziś po Mszy św. o 1130 spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych, a po Mszy św. o godz. 1300 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia – jest również dniem modlitwy za kierowców.
  • 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Robotnika. To również I piątek miesiąca, a po Mszy Świętej wieczornej rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 1730. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo-piątkowej podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 1630. O godz. 1700 dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy zwłaszcza dzieci. Z racji świątecznego charakteru dnia 1 maja Biskup Diecezji udziela wszystkim przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od piątkowego postu.
  • 1 i 2 maja kancelaria nieczynna.
  • 2 maja, w pierwszą sobotę miesiąca, będziemy obchodzili liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, gdyż niedziele Wielkanocy zajmują w tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych wyższe miejsce niż uroczystości maryjne. W tym dniu Msze św. o godz. 630, 700, 830 i 1800. W sobotę po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na Fatimski różaniec Wynagradzający, a po Mszy świętej wieczornej na Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  • W sobotę – pierwszą w maju – obchodzimy Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej.
  • W związku z obchodami 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w niedzielę za tydzień zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny. O godz. 12.55 – złożenie kwiatów przy Pomniku Powstania Warszawskiego, o 13.00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele, a o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury Koncert Patriotyczny z udziałem solistów i wielogłosowego zespołu wokalnego pod kierownictwem muzycznym Zbigniewa Siekierzyńskiego.
  • W ramach obchodów Uroczystości Trzeciomajowych, w niedzielę 3 maja, zapraszamy na „Majówkę z książką”. Podczas kiermaszu będzie można obejrzeć książki religijne i patriotyczne z końca XIX i XX wieku, które zaprezentuje Muzeum 2 Korpusu. Można będzie również kupić książki wydawnictw katolickich oraz uzyskać podpis autora. Na kiermasz serdecznie zapraszamy od g. 1000 do 1400.
  • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lublina i okolic proszone są o potwierdzenie wyjazdu przez opłacenie.
  • W sklepiku OREMUS na maj oraz flagi i chorągiewki Polski na zbliżający się Dzień Flagi.
  • Burmistrz Miasta Józefowa, Miejski Ośrodek Kultury, Redakcja pisma samorządowego „Nad Świdrem” zapraszają na Kiermasz Ogrodniczy „Ukwiecamy Nasze Miasto”. Niedziela 26 kwietnia (dzisiaj) w godz. 10 – 14 na placu przed Urzędem Miasta będą ogrodnicy, atrakcyjne rośliny i porady.
  • Nasz dotychczasowy organista, p. Bogumił Godlewski podjął pracę za granicą. Poszukujemy więc organisty i jednocześnie poszukujemy taniego mieszkania dla niego – może to być tylko samodzielny pokój. Prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.