Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2017 r. – 4 Niedziela Wielkiego Postu

• Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 17.00 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.00.
  • Dzisiaj w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla Rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, a po Mszy św. o 13:00 spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lourdes. Również po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką i śpiewaniem pieśni wielkopostnych.
  • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla Kół Żywego Różańca.
  • Dzisiaj przed naszym kościołem trwa kwesta organizowana przez Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Wolontariusze z naszych szkół zbierają datki na rzecz Hospicjum Domowego „Empatia” opiekującego się nieuleczalnie chorymi na raka.
  • W niedzielę za tydzień (2.04.) Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna, jak co roku przed świętami, zorganizują zbiórkę do puszek, a w Niedzielę Palmową (11.04.) kiermasz palm i ozdób świątecznych. Celem tych akcji jest zebranie funduszy na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących.
  • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w sobotę 22 kwietnia do Gietrzwałdu z okazji 140 rocznicy objawień Matki Bożej w tym miejscu i do Olsztyna. Prosimy o dokonywanie wpłat za wyjazd.
  • W czasie rocznego rozliczenia podatku prosimy o przekazanie 1% na obóz letni dla dzieci i młodzieży Tygrysy. Kartki z nr KRS i celem szczegółowym przy wyjściu z kościoła.
  • Zachęcamy do udziału w Marszu dla Życia, który odbędzie się w Warszawie 2 kwietnia. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • W sklepiku można nabyć wydaną niedawno płytę Marcina Wargockiego „GPS na NIEBO”. Są też wielkanocne świece Caritas oraz Oremus na kwiecień