Ogłoszenia duszpasterskie 26.01.2020 r. – 3 Niedziela Zwykła

 • Gościmy dzisiaj w naszym kościele ks. Piotra Figauzera – rezydenta parafii Chr. Najwyższego Kapłana w Warszawie-Kobiałce, który głosi homilie oraz zbiera ofiary na tacę na budowę tamtejszego kościoła.
 • Również dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po porannej Mszy św. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących.
 • Dzisiaj rozpoczyna się przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych. Spotkania będą się odbywały w każdą niedzielę o godz. 19.00 w Domu św. Józefa. Bierzmowanie przewidujemy w marcu.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w pierwszo sobotnim nabożeństwie o godz. 17.00 oraz w Eucharystii.
 • Zapraszamy na kolejne   spotkanie z cyklu: „Małżeństwo na nowo odczytane” w najbliższą sobotę 1 lutego   na godzinę 15.00 do domu św. Józefa. Oprócz prezentacji tematycznej jest adoracja Pana Jezusa i agapa. Comiesięczne spotkania adresowane są do małżeństw żyjących sakramentem małżeństwa w każdym wieku, a także małżeństw niesakramentalnych.
 • W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Po każdej Mszy św. będą pobłogosławione świece zwane gromnicami.

 • Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
 • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd „Zaśnij Dziecino” w wykonaniu chóru Schola Cantorum Maximilianum pod dyrekcją Zbigniewa Siekierzyńskiego, a po Mszy św. o godz. 10.00 będą przedstawione Jasełka dla dorosłych i młodzieży.
 • Za tydzień Niedziela Krwiodawstwa. Gorąco zachęcamy do udziału w tym dziele ratowania ludzkiego życia.
 • Dzięki pomocy parafian i wolontariuszy 112 rodzin z naszego miasta otrzymało paczki świąteczne. Będziemy też mogli zakupić 425 obiadów dla potrzebujących dzieci z Józefowa. Bóg zapłać ofiarodawcom i organizatorom akcji!
 • Wczoraj zakończyliśmy doroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii. Składamy podziękowanie za życzliwość parafian podczas „kolędowych” wizyt i za ofiary złożone przy tej okazji, a przeznaczone na potrzeby parafii.