Ogłoszenia duszpasterskie 25 i 26.12.2022 r. – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

• Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 8 stycznia – do niedzieli Chrztu Pańskiego.
  • W drugi dzień świąt – 26 grudnia – będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie. Na zakończenie każdej Mszy Świętej pary małżeńskie będą mogły odnowić przysięgę małżeńską. Serdecznie zapraszamy.
  • Ofiary składane na tace w drugi dzień świąt są przeznaczone na budowę kościołów w naszej diecezji.
  • 27 grudnia obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty, a w środę 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia modlić się będziemy szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta. Zaś w piątek 30 grudnia obchodzimy święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

• W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 18.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  • W niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).
  • Dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie uczestniczyli w tegorocznych Roratach, zwłaszcza sporej grupie dzieci i młodzieży. Wiele osób przychodziło codziennie na Roraty, dlatego cieszy nas to tym bardziej, że dbamy o duchowe przeżycie Adwentu. Dziękujemy też paniom, które przygotowywały i wydawały kakao dla dzieci oraz wszystkim darczyńcom za ich ofiary na ten cel.
  • Do wizyty duszpasterskiej powrócimy od 2 stycznia, a więc już w nowym roku. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy od godz. 16.30, zaś w soboty od godz. 10.00. Program kolędy jest umieszczony w niedzielnym biuletynie, na stronie internetowej oraz dołączony został do opłatków. Nowych parafian, którzy chcieliby przyjąć księdza z wizytą duszpasterską prosimy, aby zgłosili się do zakrystii lub kancelarii.
  • Ze względu na kolędę kancelaria w grudniu i styczniu jest czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 9.00-10.30.