Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2020 r. – Ur. Bożego Narodzenia

  • Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pana trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość.
  • Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca zostanie przeznaczona na budowę świątyń w naszej diecezji.
  • W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas. Ze względu na trwającą pandemię nie możemy zaprosić najstarszych Jubilatów wspólnego życia w małżeństwie. Jednak pary małżeńskie, które pojawią się w tym dniu w kościele, podczas wszystkich Mszy św. będą mogły odnowić przysięgę małżeńską.
  • Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt, zwłaszcza panu kościelnemu, wszystkim osobom z nimi współpracującym, którzy zaprojektowali i wykonali żłóbek, paniom, które udekorowały pięknie ołtarz główny i kaplice boczne, panu organiście i scholii, liturgicznej służbie ołtarza, siostrom i katechetkom, również policji i straży miejskiej za troskę o porządek przed świątynią. Jako proboszcz szczególnie dziękuję swoim braciom kapłanom za posługę sakramentalną w ostatnich dniach. Bóg zapłać!

  • Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św., w czasie której podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.
  • 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie zapomnijmy o Eucharystii tego dnia, by z Bogiem rozpocząć nowy rok Pański.
  • 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  • Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej, utrzymanie świątyni i pomoc dla ubogich. Dziękujemy również za wpłaty za pośrednictwem platformy „Przelewy24” ze strony internetowej naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.