Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2016 r. – Ur. Bożego Narodzenia

• Niech przejawem naszego przeżywania świąt Bożego Narodzenia będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.
  • Dzisiaj po Mszy świętej o 11:30 zapraszamy dzieci na słodki poczęstunek ( tort świąteczny ). Dziękujemy Cukierni Babci Heli za ofiarowanie słodkiego podarunku dla młodych uczestników tej Mszy świętej.
  • Jutro (w poniedziałek), 26 grudnia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Msze św. wg porządku niedzielnego, a taca w tym dniu przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji.
  • Jutro będziemy również celebrować Jubileusze Małżeńskie. Podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej wszystkich par małżeńskich (dowolna rocznica), obchodzącym jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy – zapraszamy.
  • W drugi dzień Świąt podczas wieczornej Mszy św. wystąpi chór Schola Cantorum Maximilianum z Błot, potem okolicznościowy koncert i promocja płyty z kolędami w wykonaniu tego chóru. Płyty są też w sprzedaży w przykościelnym kiosku.
  • W naszym kościele pojawił się w kaplicy Miłosierdzia Bożego świecznik ofiarny – wotywny. W ten sposób podejmujemy tradycję wielu kościołów i sanktuariów: specjalne świece umieszczone w dolnym pojemniku wkładamy do szklanego naczynia i zapalamy umieszczoną obok zapalniczką.
  • Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.
  • We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
  • W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
  • W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.
  • Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 1800.
  • 31 grudnia kancelaria będzie nieczynna.
  • Za tydzień (1 stycznia 2017 r.) przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 1300.
  • W Nowy Rok 01 stycznia ( niedziela ) zapraszamy po Mszy św. wieczornej na 19:00 do wspólnego śpiewania kolęd przy żłóbku.
  • Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

Trwa doroczna Wizyta Duszpasterska. Oto jej program w najbliższym czasie:

28.12.  Środa (2)            Puszkina, Samorządowa cała (2)

29.12.  Czwartek (2)     Nowa (2)

30.12.  Piątek (2)           Wawerska bloki 1, 1A, 1B, 17A, 17B, Werbeny (2)

2.01.   Poniedz. (4)        Wiosenna, Wąska, Staszica z blokami, Błękitna bez bloków (2), Wiślana i Korczaka (2)

3.01.   Wtorek  (4)        Polna bez bloków, św. Józefa i blok Polna 9A (4)

4.01.   Środa (4)            Lelewela (2) Kościuszki (2)

5.01.   Czwartek (4)     Powstańców Warszawy (4)

7.01.   Sobota (4)          Botaniczna, Wodna, Skośna, Skrajna, zaciszna, Boczna, Walentego, Rodziewiczówny, Orzeszkowej, Dziekońska, Noakowskiego, Małkowskiego, Budziszewskiej, Łąkowa, Drogowców, Aleja Przyszłości, Telimeny, Muzyczna (2), Jarosławska, Parkingowa, Wschodnia (2)