Ogłoszenia duszpasterskie 25.11.2018 r. – Ur. Chrystusa Króla

• Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1300 podziękujemy Bogu za miniony Rok Kościelny – odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu. Również od I Niedzieli Adwentu można będzie zaopatrzyć się w Wigilijne Opłatki i świece Caritas.
  • Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 katecheza i spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, którzy rozpoczęli w tym roku swoje przygotowania.
  • W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra.
  • W tym tygodniu 1 grudnia przypada pierwsza sobota miesiąca – ks. Mateusz rano odwiedzi chorych. W tym dniu zapraszamy też na Nabożeństwo I soboty o godz. 17.00.
  • Dzisiaj 79. już Akcja Krwiodawstwa przy naszej parafii. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy od 900 do 1300 pobierają krew od chętnych, zdrowych osób w wieku od 18 do 65 lat, o czym na miejscu zdecyduje lekarz. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji. Krwiodawców z rodzinami zapraszamy też do kawiarenki w Domu Józefa na bezpłatny poczęstunek.

• Za tydzień, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie Kół Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Tydzień temu, podczas niedzieli chleba Parafialny zespół Caritas, po odliczeniu faktury za chleb, uzyskał pomoc finansową w wysokości 3000 zł, za którą pragnie podziękować. Teraz, gdy rozpoczyna się zima i wiele potrzeb jest związanych również z ogrzewaniem, to wparcie, które możemy zanieść w najprzeróżniejszy sposób potrzebującym jest bardzo potrzebne.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie dziękuje wszystkim, którzy nabyli znicze rozprowadzane w naszej parafii. Uzyskany dochód pozwoli na pokrycie kosztów zakupu 450 obiadów dla potrzebujących dzieci z józefowskich przedszkoli i szkół. Za co serdecznie dziękujemy.
  • W niedzielę za tydzień Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz Parafialny Zespół Caritas organizują zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących.
  • Od poniedziałku (3 grudnia), rozpoczniemy doroczną wizytę duszpasterską. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Program w coniedzielnych biuletynach oraz na stronie internetowej. Kancelaria w miesiącach grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) będzie czynna od poniedziałku do soboty tylko rano w godz. 900-1045. Przy dniu tygodnia zaznaczono liczbę księży udających się w tym dniu z wizytą.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie:

03.12.  Poniedziałek (4) Westerplatte (1), Pogodna (1) Urocza, Wewnętrzna i Klonowa (2)

04.12.  Wtorek (4)          Teatralna, Uśmiech (2), Słoneczna (2)

05.12.  Środa (4)             Mała (1), Armii Krajowej (2), Zaułek i Cicha (1)

06.12.  Czwartek (4)      Szkolna i Skorupki (1), Nowa (2), Kopernika (bez bloków)(1)

07.12.  Piątek (3)            Górna z blokami i Spokojna (2), Rozkoszna, Iglasta (1)

10.12.  Poniedz. (3)        Ks. Piotra Skargi (2), Kopernika bloki 11a i 13 (1)

11.12.  Wtorek (5)          Lelewela (2), Graniczna (2), Reja z blokami (1)

12.12.  Środa (4)             3 Maja (bez bloków) od Kopernika do Jarosławskiej i Zagajnikowa (4)

13.12.  Czwartek (5)      Zawiszy z blokami (5)

14.12.  Piątek (4)            Wiślana i Korczaka (2), Sosnowa, Parkowa (2),

15.12.  Sobota (5)           Wąska (bez bloków) 3 Maja (bez bloków) od Falenicy do Kopernika (4),             Kościuszki (1)

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.