Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2020 r. – 30 Niedziela Zwykła

• Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.
  • W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
  • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Już teraz przyjmujemy wypominki w zakrystii lub w kancelarii. Również przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii.

• Kolejny już raz przed 1 listopada informujemy, że w kartotece naszego cmentarza brak jest informacji o opiekunach wielu grobów. Przypominamy również, że raz na 20 lat trzeba wnieść opłatę za użytkowanie terenu cmentarza. Nie wszyscy mają tego świadomość, że wywiezienie jednego kontenera śmieci z cmentarza kosztuje 860 zł! Zwróćmy uwagę, że o miejscu pochowania na naszym cmentarzu możemy dowiedzieć się odwiedzając naszą stronę internetową pod zakładką cmentarz. Tam też dowiemy się o opłatach za grób. Wszelkie sprawy cmentarne załatwiamy w kancelarii.
  • W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w ludziach wszystkich czasów, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msze św. w tym dniu jak w niedziele. Nie ma jeszcze decyzji władz co do cmentarzy, ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie można odprawiać Mszy św. i procesji na cmentarzach. Planujemy więc 1 listopada Mszę św. o godz. 13.00 odprawić w kościele.
  • Przypominamy, że zgodnie z obecnymi przepisami związanymi z koronawirusem, w naszym kościele do odwołania może przebywać jednocześnie na liturgii nie więcej niż 102 osoby w górnym i nie więcej niż 63 osoby w dolnym. Do kościoła górnego można wejść tylko przez wejście boczne od strony parkingu. Pamiętajmy również o maseczkach i dezynfekcji rąk.
  • Stolica Apostolska ogłosiła, że w związku z pandemią, w tym roku, przez odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez cały listopad.  Zwykle dotyczyło to tylko pierwszych ośmiu dni listopada. Za przewodniczącym Episkopatu Polski prosimy również o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości”.
  • Zwróćmy też uwagę, że ogarniając modlitewną pamięcią naszych zmarłych, spoczywających na różnych cmentarzach, możemy zapalić świecę w naszym kościele w kaplicy przed obrazem Bożego Miłosierdzia.
  • Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.15 gromadzimy się na Nabożeństwie Różańcowym i wieczornej Eucharystii. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach.
  • Parafialny Zespół Caritas zbiera dzisiaj przy wyjściu z kościoła ofiary do puszki na wsparcie dzieł miłosierdzia na czas zbliżającej się zimy. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.