Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2015 r. – 30 Niedziela Zwykła

• Dziś – trzydziesta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje nam Chrystusa przywracającego wzrok niewidomemu. Chrystus – Cudotwórca jest obiecanym Mesjaszem, naszym Panem i Zbawicielem oraz Najwyższym Kapłanem na wzór Melchizedeka. W nim złóżmy naszą ufność.
  • Dzisiaj spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, po Mszy św. o 11:30 dla liceum, po Mszy św. o 13:00 dla III gimnazjum.
  • Również dziś o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się cykliczne czuwanie modlitewne dla wolontariuszy z naszej parafii zaangażowanych w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży. Prosimy chętne młode osoby o przyjście na spotkanie i włączenie się w to ważne i ciekawe dzieło.
  • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie rozprowadzać przed kościołem znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na obiady dla potrzebujących dzieci z naszych józefowskich szkół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie tego dzieła pomocy dzieciom.
  • W najbliższą niedzielę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msze św. w tym dniu jak w niedziele 700, 830, 930 ( dolny kościół ), 1000, 1130, 1300 (na cmentarzu!), 1800 i 2000. Pamiętajmy, że w tym dniu o godz. 1300 Msza św. na cmentarzu i po niej procesja żałobna po cmentarzu połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich i modlitwą wypominkową. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.
  • Natomiast w poniedziałek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 1800 procesja żałobna wokół kościoła i wypominki za zmarłych. Na procesję przynosimy świece lub znicze. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Chrześcijanin przede wszystkim modli się za zmarłych, ofiaruje w ich intencjach Msze Święte i odpusty.
  • Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. Dbajmy o czystość i porządek na cmentarzu. Śmieci należy wrzucać do (specjalnie w większej ilości podstawionych) kontenerów.
  • Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  • Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. W zakrystii lub kancelarii można zapisać wypominki za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła leżą karteczki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu. Zachęcamy, by zapisywać wypominki w kościele lub w kancelarii – na cmentarzu nie ma takich warunków i łatwiej o pomyłki, chociaż owszem 31 października oraz 1 listopada można będzie również zapisać na cmentarzu intencje modlitwy wypominkowej.
  • W związku z dzisiejszymi wyborami do parlamentu, za Episkopatem Polski przypominamy, że  każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w wyborach parlamentarnych. Zachęcamy więc wszystkich do udziału w wyborach i do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem ….

W tym tygodniu patronują nam:

• 28 X – w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, prośmy Boga o silną wiarę.