Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2022 r. – 26 Niedziela Zwykła

• Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  • Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy rozpoczęli swoje przygotowania w ubiegłym roku, odbędzie się dziś w dolnym kościele bezpośrednio po Mszy św. o 1800.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 26 września 2022 r. o godzinie 1845 w kościele.
  • We wtorek, 27 września, przypada Światowy Dzień Turystyki. W czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zaangażowanych w działalność turystyczną i pielgrzymkową.
  • Koronka świata na ulicach miast – 28 września (w piątek) o godz.15.00. Jak co roku odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast w całym świecie. W Józefowie odmawiamy Koronkę na dużych skrzyżowaniach ulic zapraszamy do licznego udziału.
  • Po przerwie wakacyjnej kobiety ze wspólnoty „Betania” zapraszają na wspólną modlitwę różańcową i rozważanie Słowa Bożego. Spotkania odbywają się w II i IV czwartek miesiąca po Mszy Św. wieczornej w naszym kościele.

• W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
  • W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
  • W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 1715. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
  • Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.
  • W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 1700. Po nim Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Serdecznie zapraszamy!
  • W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.
  • Zachęcamy wszystkich chętnych chłopców do służby ministranckiej Jezusowi Chrystusowi w czasie Mszy Świętych i nabożeństw. Zapraszamy ich na zbiórki ministranckie, które odbywają się w kościele w soboty o godzinie 1000. Na te zbiórki zapraszamy też wszystkich ministrantów i lektorów.
  • Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 1130 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  • 20 września rozpoczął się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Kurs obejmuje 10 półtoragodzinnych spotkań odbywających się cyklicznie we wtorki o godzinie 1930 w domu Św. Józefa. Kurs przedmałżeński jest warunkiem koniecznym do udzielenia narzeczonym Sakramentu Małżeństwa. Można jeszcze dołączyć do tego przygotowania do małżeństwa. W tym tygodniu wyjątkowo spotkanie będzie 29 września w czwartek o 19:30.
  • W najbliższą niedzielę, 2 października o godz. 19:00 w kościele parafialnym w Celestynowie rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary. Planowanych jest 8 cotygodniowych spotkań.
  • Dzisiaj po Mszach św. doroczna zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, a ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  • Od jutra zapisujemy intencje mszalne na następny 2023 rok.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.
  • W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie + Mariannę Milewską, + Krystynę Koprowską i + Romualda Lecha Wierzbickiego. Niech miłosierny Bóg da wszystkim spoczywającym w Chrystusie udział w światłości wiekuistej.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

– środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

– czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

– piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

– sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.