Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2016 r. – 26 Niedziela Zwykła

• W naszej parafii gościmy dzisiaj księdza Radosława Kwarcińskiego, misjonarza z diecezji Irkuckiej na Syberii; jest on proboszczem w Abakanie. Głosi Słowo Boże, a po mszy będziemy mogli wesprzeć jego misję na Syberii.
  • Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Poza wieloma znanymi już wspólnotami, jest propozycja powołania Parafialnego Zespołu Caritas. Chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w najbliższą środę (28 września) po Mszy św. wieczornej (ok. g. 18:45) w salce na plebanii.
  • Zachęcamy, aby w środę o godz. 15:00 włączyć się w akcję modlitewną KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA NA ULICACH ŚWIATA! Podobnie jak w latach ubiegłych wyjdźmy z domów o godz. 15.00 i w różnych miejscach (głównie w pobliżu skrzyżowań) podejmijmy wspólną modlitwę.
  • W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy
    z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi.
  • Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc (również w niedziele) o godz. 17:15.  Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
  • W przyszłą niedzielę (2 X) podczas Mszy Świętej dla młodzieży o godz. 10.00 będziemy prosić o dary Ducha Świętego dla studentów i profesorów z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 13:00 Adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 11:30 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • W 20 -tą rocznicę śmierci ks. Bogdana Giertugi, założyciela wspólnoty Ruchu Światło – Życie w naszej parafii,  serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji w  niedzielę za tydzień (2 X) o godz. 13.00. Będziemy modlić się również za wszystkie osoby, które przez ostatnie 40 lat uczestniczyły w rekolekcjach oazowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich oazowiczów i sympatyków ruchu do wspólnej modlitwy i na agapę, która odbędzie się po Mszy Św.
  • Za tydzień w niedzielę ( I niedziela miesiąca ) po Mszy św. o g. 18:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy w intencji młodzieży za wstawiennictwem św. Marii Goretti dziewicy i męczennicy.
  • W niedzielę za tydzień we wszystkich parafiach naszej diecezji będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
  • W sobotę, 8 października, o godz. 6:00 wyrusza autokarowa pielgrzymka śladami Henryka Sienkiewicza po Podlasiu. Osoby zapisane prosimy o dokonanie wpłat.
  • W niedzielę 9 października podczas Mszy św. o godz. 11:30  poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i Spowiedzi św., a po Mszy św. spotkanie: dla rodziców w dolnym kościele, a dla dzieci w salce na plebanii.
  • 5 października od g. 14.00 w przychodni lekarskiej przy ul. M.C. Skłodowskiej odbędą się badania USG DOPPLER oraz Echo Serca. Badania są odpłatne. Więcej na plakacie w gablocie.
  • Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji projektu. Także w Józefowie można zostać liderem Paczki. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na stronie internetowej www.superw.ploraz na plakatach przy wyjściu z kościoła.  Czekamy do 15 października!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi;
  • 28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława;
  • 29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał;
  • 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą;
  • 1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.