Ogłoszenia duszpasterskie 25.08.2019 r. – 21 Niedziela Zwykła

• Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Stanisława Zawadę, który został przysłany przez naszego biskupa do pomocy duszpasterskiej w roli Rezydenta. Modlimy się, aby Bóg darzył go wszelkimi potrzebnymi darami i łaskami oraz by dobrze poczuł się w naszej parafialnej rodzinie.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Można też złożyć dobrowolną ofiarę na organizowaną przez Parafialny Zespół Caritas pomoc dla potrzebujący z naszej parafii.
  • W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W naszej parafii ta uroczystość jest przeniesiona na niedzielę za tydzień, chociaż liturgicznie będziemy w tym dniu sprawować Msze św. o NMP Częstochowskiej.
  • W przyszłą więc niedzielę (1 września) uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską, która jest patronką naszej parafii. Będą to również uroczyste obchody stulecia naszej parafii pod przewodnictwem Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego. Przy ołtarzu sumy odpustowej staną również abp Marek Solczyński – niegdyś józefowski wikariusz, a obecnie nuncjusz Apostolski w Tanzanii, bp Rafał Markowski – nasz parafianin oraz proboszczowie józefowskich parafii. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne, poczty sztandarowe, wszystkich parafian i gości. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich.

• Po procesji zapraszamy na festyn rodzinny. Przewidziano wiele atrakcji oraz występy na scenie. Prosimy o upieczenie i przyniesienie ciast. Można wziąć z zakrystii blachę do pieczenia. Na scenie występy do godz. 20.00 z przerwą na Mszy św. o godz. 18.00. Warto więc już dzisiaj zarezerwować popołudnie 1 września – chcemy spotkać się, po liturgicznych obchodach odpustowych, na wspólnej zabawie.
  • Będzie też Fanteria – dochód na obiady dla potrzebujących dzieci. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię.
  • W przyszłą niedzielę Suma Odpustowa o godz. 11.30 będzie ostatnią Mszą św. przedpołudniową, a potem spotykamy się na Festynie Rodzinnym, zaś od 2 września powrócimy do zwyczajnego (przedwakacyjnego) porządku Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele oraz godzin dyżurów w kancelarii.
  • Jak co roku zapraszamy na pielgrzymkę do patronki naszej parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę w dniu 7 września (sobota). Nawiedzimy też Sanktuarium Gilde. Koszt 65 zł. Wyjazd o 5.00 rano. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  • Zaś 14 września (sobota) pielgrzymka   na ogólnopolskie wydarzenie Polska pod Krzyżem do Włocławka. Jest to kolejne wydarzenie organizatorów Różańca do Granic. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii. Koszt 65 zł. Wyjazd 5.30.
  • Zachęcamy do czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”. W dzisiejszym numerze jest artykuł o naszej parafii.