Ogłoszenia duszpasterskie 25.08.2013 r. – 21 Niedziela Zwykła Ur. Patronalna NMP Czestochowskiej

• Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Prał. Henryka Zielińskiego – Dyrektora naszego diecezjalnego tygodnika IDZIEMY. Z racji obchodzonej dzisiaj Ur. MB Częstochowskiej – patronki naszej parafii głosi Słowo Boże na wszystkich Mszach św., odprawi również o godz. 11:30 – Główną Mszę św. z procesją i wygłosi okolicznościowe kazanie. A o godz. 13:00 – Festyn Rodzinny – chcemy spotkać się wspólnej zabawie. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: strażacka grochówka, specjalnie przygotowany smalec z ogórkiem, zabawy organizowane przez harcerzy, zjeżdżalnia, malowanie twarzy itp. O godz. 13.00 wspólne śpiewanie z naszym chórem parafialnym, potem występ zespołu FLYMAY Agnieszki i Roberta Muszakowskich, o 15.00 koncert Orkiestry Dętej OSP w Rossoszy. O godz. 19:00 Zabawa taneczna. Serdecznie zapraszamy.
  • W niedzielę za tydzień (1 września) mija 74 lat od wybuchu II Wojny Światowej. W związku z tą rocznicą zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 w intencji tych co zginęli bądź zostali zamordowani przez najeźdźców z zachodu i ze wschodu. Po tej Mszy św. miejsko – parafialny chór Schola Cantorum Maksymilianum przedstawi okolicznościowy program słowno-muzyczny. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość poczty sztandarowe, harcerzy skautów, organizacje społeczne oraz wszystkich mieszkańców Józefowa.
  • Będzie to I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 13.00 (przed występem chóru) krótka adoracja Najśw. Sakramentu (bez procesji), a o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Od 1 września w niedziele powraca Msza św. o godz. 13.00, a dni powszednie Msza św. o godz. 6.30.
  • Od 2 września przyjmujemy intencje mszalne na rok 2014.
  • W niedzielę za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  • 7 września (w sobotę) o godz. 5.30 wyruszy z naszej parafii jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Tych, którzy się już zapisali prosimy o wpłaty w najbliższym tygodniu.
  • Rowerowy rajd pamięci Powstania Warszawskiego z Józefowa do Warszawy wyrusza w ostatnią sobotę wakacji 31.08. o godz. 9.30 spod Pomnika Łączniczki w Józefowie do W-wy, ul. Nowy Świat, ul. Warecka, właz do kanału. Powrót koleją do Józefowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii i dwóch kółek.
  • Mamy jeszcze jedną (smutną tym razem) informację. Abp Henryk Hoser SAC – Ordynariusz naszej diecezji odwołał z naszej parafii ks. Jacka Skoczylasa i powołał go na stanowisko wikariusza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Celestynowie oraz odwołał ks. Adama Banaszka i powołał go na stanowisko wikariusza parafii p.w. św. Wacława w Warszawie. Ks. Jacek i ks. Adam swoją posługę w Józefowie pełnił przez wiele lat z niezwykłym zaangażowaniem i serdecznością. Żegnając ich dzisiaj pragniemy im za to podziękować, a posługiwanie w nowych parafiach otoczyć modlitwą.