Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.2021 r. – 17 Niedziela Zwykła

• Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Zbigniewa Bigdę, kapłana naszej diecezji, posługującego w Kazachstanie. Opowie o pracy misyjnej i po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszki na potrzeby tamtej wspólnoty.
  • Dzisiaj obchodzili po raz pierwszy ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o wdzięczności i modlitwie w ich intencji.
  • Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej racji dopiero w niedzielę 8 sierpnia po Mszach św. można będzie złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na fundusz Episkopatu Polski: „MIVA Polska”, z którego są organizowane środki transportu dla misjonarzy.
  • Natomiast w niedzielę za tydzień (podobnie jak w całej Polsce) odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach w Europie.

• W dzisiejszym coniedzielnym biuletynie możemy przeczytać Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Europie. Przyłączamy się do prośby o wytrwałą modlitwę w intencji zakończenia pandemii oraz przyjmujemy upomnienie, że decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego.
  • W niedzielę za tydzień będziemy obchodzić 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z tym Burmistrz miasta Józefowa zaprasza do wzięcie udziału w uroczystości związanej z tymi obchodami – 1 sierpnia o godz. 17.00 przy Pomniku Łączniczek Armii Krajowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
  • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę oraz na konto bankowe parafii na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.