Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2023 r. – 12 Niedziela Zwykła

• Gościmy dzisiaj kapłana z par. Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana w Warszawie Kobiałce, który głosi kazania i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła.
  • Dzisiaj kolejny Dzień Krwiodawstwa przy naszej parafii. W Domu św. Józefa w godz. 9:00 – 14:00 można oddać krew, ten bezcenny dar dla potrzebujących.
  • W dniach 25-27 czerwca (niedziela, poniedziałek, wtorek)  w Parku Miejskim (Muszla) w Otwocku odbędą się trzydniowe rekolekcje plenerowe o nazwie STREFA MOCY, które będzie prowadził Witek Wilk z ekipą, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, wstęp wolny. W ramach wydarzenia będą też koncerty. Więcej na plakatach.
  • W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną w środowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  • Tradycyjnie też 29 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo (będzie trwało 3 dni: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca). Poprowadzi je ks. Stanisław Ławrynowicz. Nieustanna Adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień od godz. 900 do 1800 (rozpocznie się i zakończy Mszami św. o godz. 830 i 1800). O 1500 Godzina Bożego Miłosierdzia, o każdej równej godzinie kwadrans adoracji wspólnej – prowadzonej przez kapłana i potem możliwość spowiedzi. Skorzystajmy z tego czasu szczególnej łaski dla całej parafii. 1 lipca przypada I sobota miesiąca, a więc o godz. 17:00 nabożeństwo wynagradzające, zaś o godz. 18.00 Msza Święta Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (od lat 6) do korzystania z organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zajęć wakacyjnych w świetlicy działającej przy parafii p.w. MB. Częstochowskiej od 26.06.2023 do 04.08.2023. Zajęcia będą odbywały się pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Dzieci będą korzystały z naszego zaplecza dydaktyczno-rozrywkowego uczestnicząc w zajęciach artystycznych (glina, decoupage), sportowych, muzycznych, komputerowych. Zaplanowane są również wyjazdy autokarowe do Warszawy (ZOO, Sala Zabaw, Kino). Dzieci otrzymają także drugie śniadanie, owoce, słodycze, napoje.
  • Przypominamy, że na czas wakacji (w lipcu i sierpniu) zmieni się układ Mszy św. – w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
  • Dzisiaj w związku z Akcją krwiodawstwa nasza kawiarenka parafialna działa w salce na plebanii (na parterze wejście od parkingu). Zapraszamy po Mszach Świętych o godz. 10.00 i 11.30.