Ogłoszenia duszpasterskie 25.05.2014. – VI Niedziela Wielkanocna

• W ramach dzisiejszych ogłoszeń duszpasterskich przedstawiciele Legionu Maryi z Miedzeszyna przedstawią propozycję spotkań i większego jeszcze zaangażowania się w sprawy ewangelizacji i udziału w życiu parafii. Pierwsze spotkanie Legionu Maryi odbędzie się w najbliższą środę o po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym. Warto przyjść, zapoznać się i ewentualnie podjąć decyzję o przystąpieniu do tego dzieła. Serdecznie zachęcamy!
  • Wciąż trwamy radości paschalnej, przeżywając dziś 6. niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. Przypomniała nam o tym również dzisiejsza liturgia.
  • Dzisiaj o godz. 11.30 Uroczystość Rocznicowa I Komunii św., zaś o godz. 13.00 ks. prał. Wiesław Nowosielski – kolega kursowy ks. prał. Ludwika Antolaka odprawi Mszę św. w 50 r. święceń kapłańskich. Będzie to również Msza św. złotego jubileuszu kapłaństwa ks. Wiesława.
  • Dzisiaj o godz. 1400 w salce na plebani spotkanie informacyjne przed letnim wyjazdem dla dzieci i młodzieży Tygrysy.
  • W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30. Jeśli nie możemy przyjść do kościoła na to nabożeństwo, odprawiajmy je w gronie rodzinnym, gromadząc się razem z sąsiadami przed figurą, obrazem Matki Bożej. Niech w naszych domach nie przestanie rozbrzmiewać śpiew Litanii loretańskiej, dziękując Bogu za dar tak wspaniałej Matki.
  • Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki. Msza św. w intencji wszystkich mam z naszej parafii zostanie odprawiona jutro o godz.18.00. Do udziału w niej zapraszamy serdecznie całe rodziny.
  • W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.
  • W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.
  • W przyszłą niedzielę, 1 czerwca, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. W całej Polsce w tym dniu odbędzie się  zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej w kościele (w niedziele o g. 17.30); w tym tygodniu również o godz. 19.00 we wtorek przy kapliczce przy ul. Leśnej 31, a w sobotę przy kapliczce przy ul. Owalnej 1 (pp. Krupa).

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter; jest nazywany „apostołem Rzymu”; wprowadził zupełnie nowe formy duszpasterstwa polegające na gromadzeniu w tzw. oratoriach ludzi z różnych stanów, by rozmawiać z nimi na tematy wiary, jak też aktualnych wydarzeń; od niego wywodzą się oratorianie (filipini), którzy mimo iż żyją wspólnie, nie składają ślubów zakonnych; słynął ze swojego szczególnego poczucia humoru (wspomnienie obowiązkowe);
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek od Jezusa konającego, popularnie zwanych szarymi; są one obecne w wielu parafiach w naszej ojczyźnie, dając nieoceniony wkład w wychowanie dzieci i młodzieży, angażując się na różne sposoby w pracę duszpasterską w parafiach (wspomnienie obowiązkowe).