Ogłoszenia duszpasterskie 25.04.2021 r. – 4 Niedziela Wielkanocna

 • Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.
 • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 • Dzisiaj o godz. 13.00 Msza Święta z prośbą o nowe i święte powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego oraz w intencji kapłanów (żyjących i zmarłych), którzy przez swoją posługę wywarli wpływ na nasze życie. Ich imiona i nazwiska możemy wpisywać do księgi wyłożonej przy chrzcielnicy.
 • W sobotę rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.30. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
 • To pierwsza sobota miesiąca, więc w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi. Zapraszamy do kościoła na godz. 17:00 na Nabożeństwo I Soboty i na Mszę św. o godz. 18.00.
 • W niedzielę za tydzień, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 • Flagi zostawimy pewnie również na poniedziałek, 3 maja, gdy będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny.

 • Dzisiaj przed kościołem ministranci rozprowadzają wodę święconą dla tych dla których zabrakło w wielką sobotę. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na fundusz ministrancki.
 • W niedzielę za tydzień można będzie wesprzeć fundusz naszej parafialnej Caritas, która niesie pomoc dla potrzebujących.
 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę oraz wpłaty na konto bankowe na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
 • W ubiegłą niedzielę 18 kwietnia odbyła się 93. akcja krwiodawstwa przy naszej parafii. Pomimo sezonu licznych zachorowań zgłosiło się 69 chętnych osób, z których 64 zostało zakwalifikowanych do oddania krwi. Dzięki temu prawie 29 litrów tego bezcennego leku popłynęło z Józefowa do potrzebujących. Kolejny dzień krwiodawstwa odbędzie się 27 czerwca, obowiązują zapisy. W tym celu prosimy o kontakt z organizatorką akcji Kingą Błaszczyk tel. 506380574, e-mail: krupa1@gmail.com
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.