Ogłoszenia duszpasterskie 25.03.2018 r. – Niedziela Męki Pańskiej

 • Dzisiaj, jak co roku, Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Parafialny Zespół Caritas organizuje kiermasz palm i ozdób świątecznych, a dochód z tej akcji w całości zostanie przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących z naszego miasta.
 • Dzisiaj podczas Mszy świętej o godzinie 1300 Miejsko Parafialny Chór Schola Cantorum Maximilianum wykona Mękę Pańską wg. Świętego Mateusza w opracowaniu wielogłosowym.
 • 25 marca w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym roku (z racji Niedzieli Palmowej) jest ona przeniesiona na 9 kwietnia. Obchodzimy jednak dzisiaj Dzień Świętości Życia; po każdej mszy św. zachęcamy więc do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Osoby podejmujące to dzieło zapraszamy po Mszy św. przed ołtarz, aby uroczyście złożyć przyrzeczenie. Osoba adoptująca przez 9 miesięcy modli się o ocalenie życia dziecka, wybranego przez Boga – Dawcę Życia. Więcej o tej adopcji na ulotkach.
 • Ostatnia już okazja do spowiedzi przed świętami będzie w Wielką Środę, 28 marca, podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18:00. Po niej Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź do godz. 2000. Serdecznie zapraszamy.
 • W czasie Triduum Paschalnego, czyli od W. Czwartku (29 – 31 marca) kancelaria nieczynna.
 • Pamiętajmy, że przeżycie Świąt Wielkanocnych to również udział w Triduum Paschalnego. Radością duszpasterzy jest fakt, że z roku na rok zwiększa się liczba osób biorących udział w liturgii Triduum. Serdecznie zapraszamy w tych dniach do kościoła.
 • W Wielki Czwartek o godz. 18.00 jest sprawowana jedna Msza święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Po niej adoracja w ciemnicy do godz. 2000.
 • W Wielki Piątek, upamiętniający mękę i śmierć Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły, adoracja Chrystusa w Ciemnicy od godz. 800 do 1800. O godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej ok. godz. 2000 rozpocznie się Droga Krzyżowa po ulicach naszego miasta (trasą jak co roku: ul. Kopernika, Piaskowa, Graniczna i 3 Maja). Przyjdźmy na Drogę Krzyżową ze zniczami (lub świecami opatrzonymi lampionami). Osoby, które przygotowują poszczególne stacje – ołtarzyki w terenie proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii kościoła.
 • W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 800 Prosimy, aby grupy parafialne: ministranci, bielanki, dzieci, młodzież, Róże Żywego Różańca zorganizowały adoracje Grobu Pańskiego. Zapraszamy tradycyjnie Straż Pożarną i harcerzy. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 800 do 1700.
 • W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę. O godz. 800 rano będziemy celebrować tzw. Ciemne Jutrznie, zaś o godz. 1500 Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotni wieczór, o godzinie 2000 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Ponieważ w tym dniu odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, prosimy o przyniesienie świec.
 • W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 600 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. W dalszej części tego dnia Msze św. będą odprawiane o godz. 1000, 1130, 1300, 1800 i 2000. Nie będzie Mszy św. o godz. 830.
 • Triduum Paschalne w rycie trydenckim w dolnym kościele: W. Czwartek – godz. 2000, W. Piątek g. 1500 i W. Sobota – g. 2030. W Wielkanoc tak jak w każdą niedzielę Msza św. w rycie trydenckim w dolnym kościele o g. 930.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca w tym dniu we wszystkich kościołach w Polsce (więc i u nas) jest przeznaczona na KUL.
 • Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej składa serdeczne podziękowanie za zebrane tydzień temu ofiary w wysokości ponad sześć i pół tysiąca złotych. Również Parafialny Zespół Caritas dziękuje za ofiary złożone w Niedzielę Chleba – dochód z tej akcji to 2690 zł na potrzeby ubogich.