Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2018 r. – 2 Niedziela Wielkiego Postu

• Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. jak co roku zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
  • Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga Krzyżowa w piątki o godzinie 17:00 i 19:00, za w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.
  • W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
  • W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź po południu od g. 16:30. Po Drogach Krzyżowych można będzie również przyjąć pierwszopiątkową Komunię św.
  • Już za tydzień rozpoczniemy tegoroczne rekolekcje wielkopostne – odbędą się w dniach 4 do 7 marca. Poprowadzi je bp Kazimierz Wielikosielec z Białorusi.
  • W niedzielę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza, polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Ten gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Najświętszej jest też patronem biskupa seniora Kazimierza Romaniuka, biskupa Kazimierza Wielikosielca, który w tym roku poprowadzi nasze rekolekcje wielkopostne oraz naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy do modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencji Solenizantów w niedzielę 4 marca podczas Mszy o godz. 13.00.
  • W niedzielę za tydzień inauguracja wystawy zorganizowanej przez NSZZ Solidarność z okazji 70 –tej rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wystawę można będzie obejrzeć w Domu św. Józefa w dniach 4 – 9 marca.
  • W niedzielę za tydzień po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie rodzin z Syrii w ramach projektu Caritas: Rodzina Rodzinie. Na okres 6 miesięcy objęliśmy swoją opieką 9 rodzin, wpłacając na każdą co miesiąc 510 zł. Będzie to już nasza trzecia zbiórka.
  • W sklepiku OREMUS na marzec, najnowszy numer MIŁUJCIE SIĘ! i Anioła Stróża oraz książeczki z rozważaniami Drogi Krzyżowej.

Jeszcze proszono nas, aby przekazać zaproszenie:

W co wierzy Twoje dziecko? Dokąd zmierza? Jak przekazywać mu mocną wiarę w dobie skrajnego egoizmu i konsumpcjonizmu? Na te i inne pytania związane z przekazem wiary dzieciom i młodzieży, postaramy się odpowiedzieć podczas konferencji pt. „MOC WIARY przekaż dalej! Jak wychowywać w wierze w czasach postprawdy?”

Wśród prelegentów – ks. Ramiro Pellitero z Madrytu, ks. dr Marek Dziewiecki oraz p. Janusz Wardak. Prowadzenie – red. Paweł Zuchniewicz.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, wychowawców oraz inne osoby, którym bliska jest kwestia przekazu mocnej wiary dzieciom i młodzieży.

Termin konferencji: 10 marca 2018 r. (sobota), godz. 16:00;

Adres: Szkoła STRUMIENIE, ul. 3 Maja 129, Józefów k. Otwocka.