Ogłoszenia duszpasterskie 25.01.2015 r. – 3 niedziela zwykła

• Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00 wystąpi Chór Bazyliki w Czerwińsku. Po Mszy św. krótki koncert – serdecznie zapraszamy.
  • Dzisiaj rozpoczyna się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania będą się odbywały się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w sali na plebanii
  • W związku ze zbliżającym się świętem MB Gromnicznej w sklepiku są do nabycia świece gromniczne. Świece będą w niedzielę i przez cały tydzień w godzinach otwarcia sklepiku. W tym tygodniu patronują nam:
  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” (wspomnienie obowiązkowe);
  • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, z pochodzenia Litwin, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, który żył w XIII wieku i dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii (wspomnienie obowiązkowe);
  • 31 I – św. Jan Bosko, prezbiter, z pochodzenia Włoch, który żył w XIX wieku i poświęcił wszystkie swoje siły sprawie wychowania młodzieży. W tym celu założył dwa zgromadzenia zakonne (wspomnienie obowiązkowe). Niech ich przykład i modlitwa pociągają nas do zaangażowania się w sprawy Kościoła.