Ogłoszenia duszpasterskie 24.12.2017 r. – 4 Niedziela Adwentu

• W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 1300. Nie będzie Mszy św. wieczorem, gdyż w tym czasie zasiadamy do naszych stołów na tradycyjną wigilijną wieczerzę.
  • Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z 24 na 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
  • Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia i we wtorek w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych. Wyjątkowo w pierwszy dzień świąt (25 XII) nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny, która w tym roku przypada 31 grudnia, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Parom, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy, dlatego prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej pięknej uroczystości.
  • Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 1800 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.
  • W opłatki można zaopatrzyć się w kaplicy bł. Ks. Jerzego lub zakrystii – rozprowadzają ministranci.
  • W związku z prośbami o możliwość zamawiania intencji mszalnych na niedzielę, od nowego roku Msza św. niedzielna o godz. 10.00 będzie odprawiana w intencjach zbiorowych. Możemy również przyjąć kilka Mszy św. gregoriańskich na nowy rok.
  • W piątek, 22 grudnia 2017 roku, w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie, w wieku 87 lat zmarła ś. † p. Teresa Wnuk – Mama Księdza Andrzeja Wnuka, który tak niedawno podjął posługę w naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce 30 grudnia 2017 roku (sobota) w Parafii św. Feliksa de Valois w Guzowie (ul. Łubieńskich 3; Diecezja Łowicka). Msza Święta pogrzebowa o godzinie 11.00. Po niej nastąpi złożenie ciała Zmarłej na miejscowym cmentarzu
  • Dziś kończy się rok świętego brata Alberta. Z tej okazji wspólnota Betania przygotowała dla parafian prezenty. Przy wyjściu z kościoła każdy może wylosować z koszyka myśl brata Alberta. Zachęcamy do skorzystania.
  • Trwa doroczna Wizyta Duszpasterska. Oto jej program w najbliższym czasie:

28.12.  Czwartek (3)        Puszkina, Samorządowa cała (2)

29.12.  Piątek (4)             Wawerska bloki 1, 1a, 1b, 17a, 17b, Werbeny (2)

30.12.  Sobota (4)            Lelewela (2), Graniczna (2)

02.01.      Wtorek (4)         Zielona z blokami (3)

03.01.      Środa (3)             Wiosenna, wesoła, Staszica z blokami, Błękitna bez bloków (2)

04.01.      Czwartek (4)       Zawiszy z blokami (4)

05.01.      Piątek (4)            Sosnowa, Parkowa (3), Szkolna i Skorupki (1)

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.