Ogłoszenia duszpasterskie 24.11.2019 r. – Ur. Chrystusa Króla

 • Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
 • Gościmy dzisiaj ks. Wojciecha Kozłowicza – Salezjanina misjonarza z Zambii. Opowie o misjach w tym afrykańskim kraju i będzie zbierał ofiary do puszki na fundusz misyjny.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1300 podziękujemy Bogu za miniony Rok Kościelny – odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu. Również od I Niedzieli Adwentu można będzie zaopatrzyć się w Wigilijne Opłatki i świece Caritas.
 • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 • Dzisiaj kolejna Akcja Krwiodawstwa przy naszej parafii. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy od 900 do 1300 pobierają krew od chętnych, zdrowych osób w wieku od 18 do 65 lat, o czym na miejscu zdecyduje lekarz. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji. Krwiodawców z rodzinami zapraszamy też do kawiarenki w Domu Józefa na bezpłatny poczęstunek.
 • Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w fundację organów do naszego kościoła, które będą kosztowały 150 000 zł. Czworo ofiarodawców złożyło ofiarę w kancelarii oraz 15 wpłaciło na konto bankowe parafii. Razem daje to sumę 13 350 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • W sobotę 30 listopada po Mszy św.; o godz.18.30, w Domu św. Józefa, odbędzie się czwarta już konferencja przygotowująca do oddania się Jezusowi przez Maryję wg. św. Ludwika de Montfort. Cykl 5-ciu sobotnich spotkań formacyjnych, zakończy się ofiarowaniem Jezusowi przez Maryję 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy.
 • Za tydzień, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
 • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Pawła Czeluścińskiego. Przylatuje do Polski, aby uzyskać na nowo wizę rosyjską. Opowie nam o swojej posłudze na Syberii i będzie zbierał ofiary na duszpasterstwo w tym odległym rejonie Misji św.
 • Od czwartku (5 grudnia), rozpoczniemy doroczną wizytę duszpasterską.
 • Zespół Caritas przy naszej Parafii włącza się w Ogólnopolską akcję świąteczną TAK,POMAGAM!. W dniach 6 i 7 grudnia w sklepie Biedronka przy Nadwiślańskiej prowadzona będzie zbiórka żywności dla naszych podopiecznych. Potrzebne są osoby mogące w tym terminie pełnić dyżury w sklepie, aby koordynować zbieranie darów do koszy. Więcej w ogłoszeniach za tydzień.
 • Starosta otwocki zaprasza na koncert chórów dzisiaj o godz. 16.00 w kościele św. Wincentego a Paulo w Otwocku.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.