Ogłoszenia duszpasterskie 24.11.2013. 34 Niedziela zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

• Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1300 podziękujemy Bogu za miniony Rok Kościelny – odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Dziś w Watykanie pod przewodnictwem papieża odbywa się uroczyste zakończenie Roku Wiary. Ogłosił go ojciec święty w związku z 50. rocznicą otwarcia obrad Soboru Watykańskiego II i w tę rocznicę, 11 października, Rok Wiary się rozpoczął. Przez ten rok dokonało się wiele ważnych wydarzeń i inicjatyw zarówno ogólnokościelnych, jak i w naszej społeczności diecezjalnej i parafialnej. Pochylaliśmy się nad nauczaniem Soboru i Katechizmu Kościoła Katolickiego, medytowaliśmy nad prawdami zawartymi w naszym Credo – wyznaniu wiary. Przede wszystkim jednak prosiliśmy Chrystusa, aby przymnożył nam wiary. Oby tak się stało, oby błogosławione w mocną wiarę były owoce tego Roku w całym Kościele, w naszej parafii i w sercu każdego z nas.
  • Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii Misjonarza ze zgromadzenia Oblatów Niepokalanej. Opowie o misjach i po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.
  • Dzisiaj w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie rodziców dzieci które w przygotowują się do Rocznicy I Komunii świętej, zaś o godz. 12.30 spotkanie Koła Różańcowego Dzieci, w salce na plebanii.
  • Na godz. 19:00 zapraszamy dzisiaj na pokaz filmu: „Jeszcze się Polska o nas upomni” oraz prezentację Albumu Podziemia Niepodległościowego i płyt DVD dotyczących Żołnierzy Wyklętych.
  • 29 listopada, w piątek, o godz.17:00 w salce na plebanii, odbędzie się pierwsze spotkanie organizowane przez Oazę młodzieżową z naszej parafii, dla dzieci w wieku od 4 do 6 klasy szkoły podstawowej. Chcemy aby powstała przy naszej parafii Oaza Dzieci Bożych (jest to formacja religijna we wspólnocie, dla dzieci). Po Mszy św. odbędzie się natomiast spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej.
  • 30 listopada, w sobotę, o godz.19:00 w salce na plebanii, będzie wyświetlany film „CRISTIADA”. Zapraszamy. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację w naszych domach.
  • Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 1300 wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja, a po niej spotkanie Kół Żywego Różańca.
  • Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka, 1 grudnia o godz. 1700 w salce na plebanii.
  • Jak co roku, SFCh z Grupą Charytatywną przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszego miasta. Na ten cel organizowany będzie kiermasz przedświąteczny 15 grudnia, oraz zbiórka do puszek przed kościołem 1 grudnia, czyli za tydzień. Serdecznie dziękujemy za wsparcie udzielone naszym mieszkańcom potrzebującym pomocy.
  • W sklepiku do nabycia najnowszy numer Głosu Ojca Pio oraz Małego Gościa Niedzielnego a także lampiony roratnie dla młodszych dzieci zasilane na baterie.
  • Nasza parafianka, 17-letnia Marta jest leczona na białaczkę szpikową. Jej stan zdrowia jest bardzo ciężki. Ogromną pomocą dla niej jest wyjazd do kliniki do Niemiec, co wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Dlatego prosimy o pomoc. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.