Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2023 r. – 25 Niedziela Zwykła

 • Na początek oddajemy głos p. Sławkowi Kaczorkowi – kilka słów o bł. Ks. Jerzym i o wystawie.
 • Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:30 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 • Ofiary składane dzisiaj na tacę za tydzień są przeznaczone na Dom św. siostry Faustyny w Ostrówku.
 • We wtorek o godzinie 19:30 w domu Św. Józefa rozpoczęły się w naszej parafii spotkania narzeczonych przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa. Zapraszamy wszystkich narzeczonych; można jeszcze dołączyć do tej grupy.
 • 28 września (w czwartek) o g. 15.00 nasze miasto włącza się w akcję modlitewną Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata! Grupa inicjatywna zaprasza do modlitwy na skrzyżowaniach ulic Józefowa (zwłaszcza ronda przy ul. 3 Maja), ale również na zbiegu ulic Polnej i Wawerskiej przy pięknej mozaice M. Bożej z Guadelupe. Zachęcamy do podjęcia tej międzynarodowej modlitwy.

 • W sobotę 30 września o godzinie 9:30 w salce na plebanii spotkanie organizacyjne przed I komunią Świętą dla dzieci z edukacji domowej. Prosimy o obecność przynajmniej jednego rodzica, bądź opiekuna prawnego dziecka.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.15. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
 • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie przed chrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 • Również w niedzielę za tydzień w Domu św. Józefa przy naszej parafii odbędzie się kolejna, już 105 akcja krwiodawstwa. Krew może oddać każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat i nie przekroczyła 65, dla oddających krew pierwszy raz limit wieku to 60 lat. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą podzielić się tym bezinteresownym darem ofiarowania cząstki siebie z potrzebującymi. Oddając krew jednorazowo, możemy uratować aż 3 osoby.
 • Przypominamy, że po wakacjach rozpoczęła działalność nasza kawiarenka parafialna. Zapraszamy w niedziele po Mszach Świętych o godz. 10:00 i 11:30 do Domu Św. Józefa. Oprócz kawy i herbaty są również ciasta i lody.
 • Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.