Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2017 r. – 25 Niedziela Zwykła

• Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Justyn Ziembiński, który głosi kazania i zbiera na tacę ofiary na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla starszej grupy młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
  • W najbliższy wtorek 26 września o godz. 19.00 w naszej parafii rozpoczyna się cykl Nauk Przedmałżeńskich. Spotkania będą się odbywały w Domu św. Józefa; zainteresowanych zapraszamy.
  • 28 września (w czwarte) o g. 15.00 nasze miasto włącza się w akcję modlitewną Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata! Grupa inicjatywna zaprasza do modlitwy na skrzyżowaniach ulic Józefowa (zwłaszcza ronda przy ul. 3 Maja). Zachęcamy do podjęcia tej międzynarodowej modlitwy.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.15. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie przed chrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki.
  • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do wschodniej granicy do Kodnia w ramach wydarzenia ogólnopolskiego „Różaniec do granic”. Wyjazd 7 października o godz. 6.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt 60 zł.
  • Grupa modlitewna p.w. św. Michała Arch. i św. Ojca Pio serdecznie zaprasza na spotkania w domu św. Józefa w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej. Pod kierunkiem ks. Tomasza zgłębiamy tajniki naszej wiary i modlimy się w intencjach, z którymi przychodzimy. Nasi święci patronowie dodają nam odwagi i siły w walce ze złem tego świata. „Któż jak Bóg!” to myśl przewodnia naszej wspólnoty. Czekamy na chętnych!
  • Wszystkich, którzy chcą śpiewem chwalić Boga zapraszamy na próbę chóru w najbliższą środę (27.09.) o godz. 18.45 w Domu św. Józefa.
  • W minioną niedzielę w Domu Świętego Józefa odbyła się 73. akcja krwiodawstwa przy naszej parafii. Zgłosiło się 75 osób chętnych, z czego krew oddało aż 61. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom, kandydatom na dawców,  sponsorom oraz osobom, które pomogły zaopatrzyć kawiarenkę krwiodawcy, a także wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Józefowie. Miło mi poinformować, że nasza akcja została nagrodzona tytułem organizacji Zasłużony dla miasta Józefowa.
  • Zapraszamy dzieci do korzystania  z zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie, w świetlicy działającej przy naszej parafii w dniach środa, czwartek i piątek w godzinach od 14.00 do 18.00. Ciekawe zajęcia różnego typu będą się odbywały pod opieką kadry pedagogicznej. Będzie możliwość skorzystania z nauki języka angielskiego, zajęć wyrównawczych  oraz nauki tańca. Dzieci otrzymają także podwieczorek.
  • Jak zapowiadaliśmy dzisiaj można wesprzeć obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję” – przed kościołem są zbierane podpisy – potrzebny jest Pesel. Chodzi eliminację z polskiego prawa punktu ze zwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych – podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę – a jest to dopuszczalne nawet w 6. miesiącu ciąży.
  • W sklepiku OREMUS na październik, Głos Ojca Pio oraz najnowsza książka ks. Mikulskiego „Kochać sakramenty święte…”
  • Dzisiaj Przychodnia Miejska przy ul. Skłodowskiej zaprasza mieszkańców Józefowa w godz. 11.00 – 16.00 na Piknik na terenie przychodni. W ramach pikniku prezentacja zapisu do lekarza przez Internet oraz liczne atrakcje dla dzieci.

W tym tygodniu patronują nam:

• 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań (wspomnienie obowiązkowe);
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech (wspomnienie obowiązkowe);
  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).