Ogłoszenia duszpasterskie 24.08.2014. – 21 niedziela zwykła

• Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.
  • Żegnamy dzisiaj ks. Pawła Czeluścińskiego, który od następnej niedzieli podejmie posługę w parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Jesteśmy wdzięczni za 6 lat zaangażowanej posługi w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w jego dalszej pracy duszpasterskiej.
  • Również już dzisiaj witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza – ks. Pawła Sołowieja; przychodzi do nas z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębe Wielkie, gdzie był wikariuszem. Jego kapłańskie posługiwanie wśród nas ogarnijmy modlitwą – życzymy wielu łask Bożych oraz wytrwałości i radości w służbie Bożej.
  • 26 sierpnia (wtorek) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Jest ona patronką naszej parafii. Uroczystość ta jest u nas zawsze przenoszona na ostatnią niedzielę sierpnia; w tym roku wypada ona 31 sierpnia. Główną Mszę św. w tym dniu – odpustową Sumę o godz. 1130 odprawi ks. prałat Mieczysław Nowak. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne, poczty sztandarowe, wszystkich parafian i gości. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich.
  • W tym roku przypada 95 rocznica erygowania naszej parafii. Ponieważ przypada ona 1 listopada, pragniemy w czasie tego naszego parafialnego świętowania pamiętać w modlitwie o tych, którzy w różny sposób na przestrzeni tych lat jednoczyli tę naszą wspólnotę parafialną, dla niej pracowali i w niej żyli. Chcemy się modlić za wszystkich mieszkańców Józefowa, którzy tu w parafii otrzymywali sakramenty święte i   stąd zostali odprowadzeni na nasz parafialny cmentarz, który został założony razem z parafią.
  • Po procesji zapraszamy na festyn rodzinny. Przewidziano wiele atrakcji: strażacką grochówkę, domowy smalec, zjeżdżalnia, koniki, zabawy organizowane przez harcerzy itp. Samorząd naszego miasta ufundował występy na scenie oraz koncert orkiestry dętej – poprowadzi je pan Ryszard Nowaczewski – dobrze wszystkim znany animator muzyczny naszego miasta. Mamy więc prośbę, by już dzisiaj zarezerwować popołudnie 31 sierpnia – chcemy spotkać się po odpustowych obchodach liturgicznych na wspólnej zabawie.
  • Jedną z atrakcji festynu będzie loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci (organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście).
  • Już dzisiaj też ogłaszamy, że w związku z obchodami patronki parafii, 06 września o godz. 5.00 wyrusza z naszej parafii autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Po drodze chcemy nawiedzić również Gidle i Leśniów. Zapisy do drugiego autokaru w zakrystii lub w kancelarii.

W tym tygodniu patronują nam:

• 27 VIII – św. Monika, matka świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
  • 29 VIII – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.