Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.2022 r. – 17 Niedziela Zwykła

  • Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
  • Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
  • Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Z tej racji dzisiaj po Mszach św. można będzie złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na fundusz Episkopatu Polski: „MIVA Polska”, z którego są organizowane środki transportu dla misjonarzy.

  • We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  • W poniedziałek 1 sierpnia, będziemy obchodzić 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Burmistrz miasta Józefowa zaprasza do wzięcie udziału w uroczystości związanej z tymi obchodami – 1 sierpnia o godz. 17.00 przy Pomniku Łączniczek Armii Krajowej.
  • W tym dniu jesteśmy również zaproszeni na godz. 18.00 na Scenę letnią Teatru Grot, Willa Jeżewo, ul. gen. Roweckiego 8, Józefów, na Koncert z okazji 78 Rocznicy Powstania Warszawskiego „Powidoki. Miron Białoszewski”.
  • W niedzielę za tydzień Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc dla potrzebujących w naszym mieście.
  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.
  • Zmarłym z naszej wspólnoty: + Bogdanowi Rygalskiemu oraz + Janinie Stanisławiak, którzy w ostatnim czasie przekroczyli bramę śmierci, wypraszajmy dar życia wiecznego: „Światłość wiekuista niechaj im świeci, o Panie, wśród Świętych Twoich na wieki, bo jesteś pełen dobroci. Amen.” (z antyfony na Komunię Mszy pogrzebowej poza okresem wielkanocnym).

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

– wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

– piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.