Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.2016 r. – 17 Niedziela Zwykła

• Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Jutro 90 osobowa grupa naszych gości – młodzieży z Hiszpanii uda się do Krakowa, gdzie we wtorek, 26 lipca nastąpi oficjalne otwarcie ŚDM. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Zachęcamy również do spotkania z papieżem Franciszkiem w Częstochowie w czwartek 28 lipca – Msza św. na jasnogórskich błoniach o g. 10:30.
  • Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 7:00, 8:30 i 18:00. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem.
  • W związku z jutrzejszym wspomnieniem św. Krzysztofa, dzisiaj po mszach św. są zbierane ofiary na fundusz MIVA Polska. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiar na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  • We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny
    i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Misjonarza z Papui-Nowej Gwinei, Ojca Przemysława Wieczorkowskiego – Misjonarza św. Rodziny (Zgromadzenia posługującego po sąsiedzku, za Świdrem, w par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus), a pochodzącego z parafii Karczew. Możemy więc go naprawdę uważać za naszego wysłannika na misje.  Ojciec Przemysław opowie nam swojej pracy misyjnej, a po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten szlachetny cel.
  • Zapraszamy w tym tygodniu młodzież oraz wszystkich, którzy pozostają w domu, na wspólne oglądanie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie, i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła
    i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;
  • 25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców
    i podróżujących;
  • 26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;
  • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.