Ogłoszenia duszpasterskie 24.06.2018 r. – 12 Niedziela Zwykła

  • Gościmy dzisiaj ks. Justyna Ziembińskiego, który głosi kazania i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Po Mszy św. można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony chleb oraz złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących.
  • W piątek, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 630, 830 i 1800. Taca w tym dniu przeznaczona będzie tradycyjnie na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Tradycyjnie też 29 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo (będzie trwało 3 dni: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca). Poprowadzi je ks. Wiesław Nowosielski. Nieustanna Adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień od godz. 900 do 1800 (rozpocznie się i zakończy Mszami św. o godz. 830 i 1800). O 1500 Godzina Bożego Miłosierdzia, o każdej równej godzinie kwadrans adoracji wspólnej – prowadzonej przez kapłana i ponadto całodzienna spowiedź. Skorzystajmy z tego czasu szczególnej łaski dla całej parafii.
  • Za tydzień zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.
  • Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszy św. wieczornej.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci w wieku od 6 roku życia do świetlicy przy naszej parafii od 27 czerwca do 10 sierpnia w godzinach 900 – 1600. Karty zgłoszenia dziecka będą wydawane od 27 czerwca przez wychowawczynie świetlicy.
  • Pamiętajmy, że od jutra na czas wakacji (do końca sierpnia) zmienia się układ Mszy św. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 700, a w niedziele nie będzie Mszy o godz. 1300 i w rycie trydenckim. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki.
  • Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.