Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2015 r. Niedziela Zesłania Ducha św.

• Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.
  • Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1130 grupa dzieci będzie przeżywała rocznicę Komunii św., odbędzie się też promocja nowych ministrantów.
  • Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!
  • Dziś po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • Dziś o 14:00 w salce na plebani spotkanie informacyjna o letnim obozie dla dzieci Tygrysy.
  • Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo majowe.
  • W czwartek po raz trzeci w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  • Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  • 31 maja (niedziela) w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny. Start: godz. 12:00 Pomnik Kopernika; Finał: Park Kazimierzowski ZAPRASZAMY!
  • Przed Bożym Ciałem serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki na próbę sypania kwiatków w sobotę 30 maja (sobota) o godz.10.00.
  • Obóz Tygrysy jest organizowany dla dzieci i młodzieży nie tylko z naszej parafii. Również są dzieci z krajów dawnego bloku wschodniego, dzieci z ośrodków wychowawczych i domów dziecka. Dzięki ludziom i instytucjom o dobrych sercach jest możliwość wyjazdu dla każdego, a brak funduszy nie jest przeszkodą. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć obóz Tygrysy prosimy o kontakt z ks. Tomaszem. Natomiast 21 czerwca po Mszach św. będzie możliwość wsparcia tej inicjatywy przez ofiary składane do puszek. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania rzeczy materialnych (na nagrody, konkursy) czy nawet produktów żywnościowych prosimy o kontakt z Ks. Tomaszem.
  • Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 1130. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała.
    • I ołtarz – Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus,
    • II ołtarz – Straż Pożarna,
    • III ołtarz – Ruch Światło-Życie,
    • IV ołtarz – Okoliczni mieszkańcy ul. Kopernika.
  • Jerzy z par. św. Teresy w Świdrze zaprasza na pielgrzymki: Skandynawia, Węgry, Chorwacja, Armienia-Gruzja, Grecja, Ziemia św. Więcej na plakacie w gablocie.
  • „W poszukiwaniu smaków codzienności, czyli o ingacjańskim rachunku sumienia” to temat kolejnego spotkania w najbliższy czwartek z cyklu „Rozmowy u Jezuitów” w Falenicy. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • Pamiętajmy też, że naszym moralnym obowiązkiem jest wziąć udział w drugiej turze wyborów prezydenckich i mądrze zagłosować. Serdecznie zachęcamy. Módlmy się za ojczyznę słowami księdza Piotra Skargi: „Boże rządco i Panie narodów …”

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 V – św. Filip Nereusz, prezbiter, który w 1551 roku założył Zgromadzenie Księży Oratorianów, nazywane też od jego imienia Zgromadzeniem Księży Filipinów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska, dziewica, która w 1920 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą (wspomnienie obowiązkowe).