Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022 r. – 2 Niedziela Wielkanocna

 • Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
 • Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
 • Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

 • Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
 • We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. Msze Święte tego dnia w naszej świątyni o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.
 • W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
 • Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca maja. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z pierwszym Nabożeństwem majowym o godz. 17:30. Również 1 maja
 • W niedzielę 1 maja przypada także Święto Pracy. Patronem wszystkich pracowników jest św. Józef – robotnik; w związku z tym zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 17:00 przy kapliczce św. Józefa przy ul. Nowej.
 • Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.
 • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli akcję zakupu i rozwożenia paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa. Udało się obdarować 131 rodzin paczkami żywnościowymi.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
 • W ostatnim czasie odeszli do Pana z naszej wspólnoty: + Stefania Zofia Rusak, + Jadwiga Stankiewicz, + Dariusz Filipowski oraz + Krystyna Władysława Cegielska. Niech Bóg przyjmie ich do swojej chwały: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.