Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2016 r. – V Niedziela Wielkanocna

• W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa. O siłę w wyrazistym dawaniu świadectwa pragniemy modlić się w tym tygodniu.
  • Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.
  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę są przeznaczone na rzecz pomocy dla Ukrainy. Ojciec Święty w związku ze szczególnie trudną sytuacją, w jakiej znajduje się społeczeństwo na Ukrainie, uznał za stosowne zwrócić uwagę wiernych na tragiczne konsekwencje konfliktu, który – przez wielu zapomniany – wciąż trwa. Dlatego podczas Regina Caeli w niedzielę 3 kwietnia ogłosił nadzwyczajną inicjatywę o charakterze humanitarnym w formie tacy zbieranej w niedzielę 24 kwietnia br. we wszystkich kościołach Europy.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 13:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po Mszy św. o 11:30 spotkanie rodziców i dzieci Komunii św. rocznicowej.
  • Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 czuwanie i spotkanie dla wolontariuszy w ramach przygotowań do ŚDM w parafii. Zapraszamy na czuwanie również rodziny przyjmujące młodzież z Hiszpanii.
  • Pasterz naszej diecezji Abp Henryk Hoser SAC zaprasza nas dzisiaj do udziału w Marszu Świętości Życia. Rozpoczyna się Mszą św. sprawowanej o godz. 11.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej.
  • Jutro przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to też dzień Imienin biskupa Marka Solarczyka – w naszych modlitwach pamiętajmy o solenizancie.
  • Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej, w piątek 29 kwietnia. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.
  • W ramach józefowskich obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski, 2 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele uroczysta Msza św. oraz Nabożeństwo światła i wody, potem przejście procesyjne nad Świder i dalszy ciąg uroczystości. Ci, którzy ze względów zdrowotnych nie będą mogli przejść pieszo, mogą dotrzeć nad Świder w inny sposób, by tam wziąć udział w odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych. Serdecznie zapraszamy, warto już teraz zarezerwować sobie czas. Więcej na banerach przed kościołem.
  • W związku z powyższymi obchodami i przypadającym 2 maja dniem flagi, młodzież oazowa dzisiaj i za tydzień przed kościołem rozprowadza flagi i drzewce. Niewielki z tego dochód będzie przeznaczone na letnie rekolekcje naszej wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
  • Spotkania dla rodziców i chrzestnych przed chrztem będą odbywać się w I niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11:30. Za tydzień 1 maja, przypada I niedziela miesiąca i zapraszamy na takie spotkanie.
  • Wzorem lat ubiegłych organizujemy wyjazd letni dla dzieci i młodzieży na Mazury, osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Tomaszem. Spotkanie informacyjne 08 maja o godz. 19:00.
  • W ubiegłą niedzielę podczas akcji krwiodawstwa zarejestrowało się 66 kandydatów na krwiodawców, z czego krew oddało aż 59 osób. Następny dzień krwiodawstwa odbędzie się 19 czerwca, planujemy połączyć go z rejestracją dawców szpiku. Uprzejmie dziękujemy wszystkim krwiodawcom, kandydatom na dawców, wolontariuszom z Gimnazjum nr 1, sponsorom oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kawiarenki Krwiodawcy.
  • Jak co roku Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej organizuje akcję „Pola Nadziei” – tzw. kwesta żonkilowa. Wolontariusze z naszego gimnazjum pod opieką swoich nauczycieli zbierają dzisiaj przed kościołem ofiary na ten szczytny cel.
  • Burmistrz Józefowa, Miejski Ośrodek Kultury i redakcja pisma samorządowego „Józefów nad Świdrem” zapraszają na kiermasz ogrodniczy i piknik rodzinny „UKWIECAMY NASZE MIASTO”. Dzisiaj w godz. 10-14 na placu przed Urzędem Miasta.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 25 IV – św. Marek, Ewangelista, uczeń i towarzysz misyjnych wypraw św. Pawła, następnie uczeń św. Piotra, którego naukę przedstawił w swojej Ewangelii;
  • 29 IV – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, Doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.