Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2019 r. – 3 Niedziela W. Postu

 • Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.
 • Rozpoczynamy dzisiaj wielkopostne rekolekcje, które w tym roku poprowadzą księża Misjonarze św. Rodziny z Otwocka-Świdra. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego czasu łaski. Msze św. z naukami dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.30, 13.00, 18.00 i 20.00.
 • Wtorek jest dniem spowiedzi – wtedy będą zaproszeni księża i starajmy się to wykorzystać. Również we wtorek na godz. 13.00 zapraszamy chorych (możliwość przyjęcia sakramentu chorych), a od godz. 14.30 we wtorek chcemy udać się do chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Adresy tych chorych można zapisać w zakrystii. Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej, w coniedzielnym biuletynie i serwisie internetowym. W tym samym czasie odbędą się rekolekcje szkolne w dolnym i górnym kościele.
 • W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy zgłaszać się do księży w zakrystii.
 • W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Po każdej mszy św. jutro, będzie możliwość przyjęcia wobec księdza zobowiązania do duchowej adopcji dziecka i modlitwy za niego. Kto nie będzie mógł jutro, może wziąć tekst do domu i złożyć zobowiązanie prywatnie.   
 • Zapraszamy na wielkopostne spotkania dla zabieganych, które poprowadzi w Domu św. Józefa ks. Michał Orlicki – rektor seminarium Redemptoris Mater w Rydze na Łotwie w dniach: czwartek (28.03.) o godz. 19.00 dla mężczyzn oraz w piątek (29.03.) o godz. 12.00 dla kobiet oraz odprawi Mszę św. w intencji uczestników w sobotę (30.03.) o godz. 14.00.

 • Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17:00 i 19:00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17:00.
 • W niedzielę za tydzień Niedziela Chleba.
 • Również za tydzień odbędzie się kwesta przeprowadzona przez Otwockiego Towarzystwo Opieki Paliatywnej. Wolontariusze rozdając żonkile będą zbierać na rzecz hospicjum domowego Empatia.
 • W czasie rocznego rozliczenia podatku prosimy o przekazanie 1% na obóz letni dla dzieci i młodzieży Tygrysy. Kartki z nr KRS i celem szczegółowym przy wyjściu z kościoła.
 • Zachęcamy do wzięcia udziału w Narodowym Marszu Życia, który dzisiaj rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Zamkowym i uda się na Plac Trzech Krzyży. Tak dla życia, tak dla rodziny, tak dla zdrowego wychowania dzieci. Więcej w biuletynie niedzielnym i na tablicach ogłoszeń.
 • W sklepiku do nabycia świece CARITAS na stół wielkanocny. Dochód ze świec przeznaczony jest na działalność diecezjalnej i parafialnej Caritas.