Ogłoszenia duszpasterskie 24.02.2019 r. – 7 Niedziela Zwykła

  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu chleb pobłogosławiony po Mszy św. porannej. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Za tydzień członkowie Parafialnego Zespołu Caritas przekażą sprawozdanie z zeszłorocznej pomocy potrzebującym.
  • Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.
  • W tym tygodniu 1 marca przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź rano i po południu od godz. 16:30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17:00.

  • W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.
  • Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy 2 marca na Nabożeństwo I soboty miesiąca o godz. 17.00 i Mszę Świętą o godz. 18.00.
  • W niedzielę 3 marca po Mszy o godz. 10 spotkanie dla młodzieży przygotowujących się II rok to przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele. Katechezy dla młodzieży która przygotowuje się pierwszy rok wznowimy dopiero po bierzmowaniu starszej młodzieży.
  • W przyszłą, pierwszą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:00 w Domu Józefa spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13:00 Adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca.
  • W niedzielę 17 lutego 2019 roku odbyła się w naszej parafii 80 akcja krwiodawstwa. Pomimo sezonu grypowego zgłosiło się do oddania krwi 117 osób. Krew oddało 91 osób. Łącznie pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy pobrali 40 l i 950 ml krwi. Przez kawiarenkę krwiodawcy przewinęło się ponad 200 osób, w tym również niemała liczba dzieci, dla których były zorganizowane specjalne zajęcia. Dziękujemy sponsorom prywatnym i instytucjonalnym za zaopatrzenie kawiarenki w soki, owoce, kawę, herbatę, gorącą zupę, chleb i wypieki cukiernicze. Dziękujemy również wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i wolontariuszom pełnoletnim za cały dzień ciężkiej pracy w gościnnych progach Domu św. Józefa, w służbie tym, którym krew ratuje zdrowie i życie. Zapraszamy na następną akcję krwiodawstwa już 28 kwietnia br.
  • W sklepiku OREMUS na marzec oraz najnowszy numer MIŁUJCIE SIĘ i MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.