Ogłoszenia duszpasterskie 24.01.2016 r. – 3 Niedziela Zwykła

• Niedzielna liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy
    z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny, przede wszystkim świadectwem naszego życia.
  • Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte do naszego parafialnego kościoła.
  • We wtorek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla młodszej grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • Dzisiaj rozpoczyna się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania będą się odbywały się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w sali na plebanii.Jutro, jak co miesiąc zapraszamy   na wspólną modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży. Zaczynamy Mszą św. o godz. 1800, potem będzie czuwanie modlitewne, a następnie spotkanie wolontariuszy. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy: rodziny które przyjmą pielgrzymów, młodzież jak i wszystkich chcących wesprzeć nasze przygotowania. Prosimy też o zgłaszanie rodzin do przyjęcia Hiszpanów, brakuje jeszcze noclegów dla 80 osób.
  • 2 lutego kończy się ustanowiony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego. W związku z tym w najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00, podczas której będziemy chcieli podziękować Bogu za ten czas łaski i podziękować również za zgromadzenia zakonne, które są na terenie naszej parafii: Siostry Albertynki, Siostry Dominikanki i Bracia Doloryści.
  • W sklepiku OREMUS na luty i marzec, najnowszy numer Głosu Ojca Pio i Miłujcie się! Zapraszamy też po kropidła i komplety kolędowe.
  • Do końca stycznia (w związku z kolędą) kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku – tylko rano; w sobotę – tylko po południu. Wieczorem spowiedź tylko przed Mszą św. Wizytę duszpasterską (kolędę) rozpoczynamy codziennie (pon. – pt.) o godz. 16.00, w soboty o godz. 10.00.

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską:

Plan kolędy w najbliższym czasie jest następujący:

25.01.                    Poniedziałek (1)   Obrońców Westerplatte (1)

26.01.                    Wtorek (3)  Piaskowa bloki 51, 51a i 53 (3)

27.01.                    Środa (2)    Polna bloki  19a i 19b (2)

28.01.                    Czwartek (4)        3 Maja bloki 2, 2a, 2b, 2c, 2d (4)

29.01.                    Piątek (2)    NA  INDYWIDUALNE  ZAPROSZENIE (2)

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tzw. Listy pasterskie z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych;
  • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup wileński i odnowiciel Zakonu Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym”;
  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu, kapłan, zakonnik, Doktor Kościoła, kaznodzieja, poeta, wielki myśliciel, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”.