Ogłoszenia duszpasterskie 23.12.2018 r. – IV Niedziela Adwentu

• Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
  • Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 630.
  • Tradycją minionych lat od jutrzejszego poranka zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.
  • Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
  • Jutro o godz. 22.30 w dolnym kościele Msza św. – Pasterka w rycie trydenckim.
  • Główna Msza Święta Pasterska zostanie odprawiona o północy 24/25 grudnia, zapraszamy parafian i gości. Nasza Schola zaprasza wcześniej do świątyni na wspólne śpiewanie kolęd. Rozpocznie się ono już o godz. 23.00.
  • Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego. Wyjątkowo w pierwszy dzień świąt (25 XII) nie będzie Mszy św. o godz. 700.
  • Ofiary zbierane podczas Pasterki będą przeznaczone na fundusz obrony życia, a w drugi dzień świąt (26 XII) na budowę kościołów w naszej diecezji.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny, która w tym roku przypada 30 grudnia, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej. Warto więc przyjść razem na Msze św. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Parom, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy, dlatego prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej uroczystości.
  • 31 grudnia, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 1800 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.
  • Po Mszy św. ministranci będą rozprowadzać opłatki w kaplicy bł. ks. Jerzego.
  • Trwa doroczna wizyta duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie:

28.12.  Piątek  (3)      Zielona z blokami (3)

29.12.  Sobota  (3)     Botaniczna, Wodna, Skośna, Skrajna, Zaciszna, Boczna, Walentego, Rodziewiczówny, Orzeszkowej, Dziekońska, Noakowskiego, Małkowskiego, Budziszewskiej, Łąkowa, Drogowców, Aleja Przyszłości, Telimeny, Muzyczna (2) Brzozowa (1)

02.01.  Środa  (4)       Wiosenna, Wesoła, Staszica z blokiem, Błękitna bez bloków (2), Puszkina do cmentarza, Samorządowa (2)

03.01.  Czwartek (4)          Piaskowa bez bloków (4)

04.01.  Piątek (2)       Wawerska bloki 17a, 17b (1), Orla (1)

05.01.  Sobota  (4)     Jarosławska, Parkingowa i Wschodnia (2), Wspólna (1), Krótka (1)