Ogłoszenia duszpasterskie 23.11.2014. 34 Niedziela zwykła – Ur. Chr. Króla Wszechświata

• Gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Rafała – misjonarza  ze zgromadzenia Oblatów Niepokalanej. Opowie o misjach i po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.
  • Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka.          Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1300 podziękujemy Bogu za miniony Rok Kościelny – odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.
  • We wtorek zapraszamy na godzinę 1800 na Mszę świętą dziękczynną za dar i łaski związane z peregrynacją Figury św. Michała Archanioła w naszej Parafii, po Mszy św. spotkanie modlitewno – formacyjne. Dziękujemy Panu Bogu, św. Michałowi Archaniołowi i wszystkich zaangażowanym w przebieg peregrynacji. Niech św. Michał Archanioł prowadzi nas dalej drogą wiary. Będzie to również Msza św. rozpoczynająca przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.
  • Ofiary zbierane na tacę w niedzielę za tydzień będą przeznaczone na organizację  Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Są to ofiary zbierane w całej Polsce.
  • W najbliższą środę (26.11.) o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – zapraszamy.
  • Zapraszamy na dziękczynną pielgrzymkę za kanonizację św. Jana Pawła II do Włoch. Wyjazd z parafii na 9 dni, od 24.04 do 02.05.2015 r. W bogatym programie: Msza św. przy relikwiach Jana Pawła II, nawiedzenie Całunu Turyńskiego, udostępnionego pielgrzymom ponownie po 5 latach oraz min. zwiedzanie Rzymu z katakumbami, Mediolanu, Asyżu, rejs statkiem do Wenecji oraz sanktuarium w Manoppello. Bez nocnych przejazdów, z noclegami w hotelach 4* i 3*. Cena 2420 zł i 100 euro. Zapisy i wpisowe u ks. Pawła, tel. 604 427 678
  • Szkoła „ŻAGLE” zaprasza na spotkanie z autorką książek biograficznych o matkach świętego Jana Pawła II i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki dr Mileną Kindziuk – 25 listopada g. 19.00 na auli Instytutu Elektrotechniki, ul Pożaryskiego 28, W-wa. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • W Otwocku w księgarnio – kawiarni „Niebo w mieście” przy ul. Bazarowej 1 w Otwocku, 30 listopada o godzinie 17.00 spotkanie z autorkami książki „I co z tego MAMY” – dziennikarką Agatą Puścikowską oraz aktorką Dominiką Figurską.
  • W sklepiku Oremus na grudzień oraz lampiony roratnie.

W tym tygodniu patronujE nam:

• 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy; w tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu (wspomnienie obowiązkowe).