Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2022 r. – 30 Niedziela Zwykła

  • Dzisiejsza trzydziesta niedziela zwykła we wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Tematem przewodnim tego dnia i całego Tygodnia misyjnego są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Będziecie moimi świadkami”. Podczas Mszy świętych w naszym kościele świadectwem pracy misyjnej podzielą się Siostry Dominikanki Misjonarki: s. Gabriela Chodzińska, która pracowała na misjach w Boliwijskim Oruro, oraz s. Małgorzata Giel, która aktualnie w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przygotowuje się do wyjazdu na misje.
  • Po Mszach świętych będzie można złożyć do puszek ofiary, które zostaną przeznaczone na misje prowadzone przez Siostry Dominikanki oraz na tzw. Adopcje Serca, czyli całoroczną opłatę szkoły dla dziecka afrykańskiego. Wraz z siostrami będą je zbierali wolontariusze z SP nr 2.

  • W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  • Katechezy przygotowujące do I Komunii Świętej dla dzieci z edukacji domowej będą odbywały się w piątki o godzinie 19:20 w salce na plebanii. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy piątek 28 października o 19:20.
  • Ofiary zbierane za na tacę tydzień będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Również za tydzień po Mszach św. można będzie wesprzeć ofiarą pomoc dla potrzebujących, którą organizuje nasz Parafialny Zespół Caritas.
  • Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na godz. 17.15 do świątyni na nabożeństwo różańcowe.
  • Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Już od dziś w zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Również przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii. Przez cały rok w każdy pierwszy wtorek miesiąca o 17.00 modlimy się na różańcu, a po nim jest odprawiana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Również, jak dotychczas, można zapisywać wypominki jednorazowe, które będą czytane na cmentarzu lub w Dzień Zaduszny w naszym kościele.
  • Jest czas porządkowania grobów. Mamy serdeczną prośbę, by śmieci odnosić do wystawionych pojemników. Nie wolno zostawiać gdziekolwiek i prosimy zwracać uwagę, tym którzy to robią. Wszyscy chcemy mieć porządek na cmentarzu.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.  
  • W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie + Krystynę Drewicz. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie i obdarzy wieczną radością. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki wieków. Amen.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.