Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2016 r. – 30 Niedziela Zwykła

• W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.15 w naszym kościele parafialnym.
  • Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na materialną pomoc misjom i misjonarzom.
  • Dzisiaj spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, po Mszy św. o 11:30 dla liceum, po Mszy św. o 13:00 dla III klas gimnazjum. Po mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Już od dziś w zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Również przy wyjściu z kościoła leżą karteczki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii. Od tego roku zmieniamy formułę modlitwy wypominkowej rocznej. Dotychczas kapłan w niedzielę rozpoczynał czytanie wypominków najczęściej przy pustym kościele i odbywało się to podczas wchodzenia wiernych do kościoła i zajmowania miejsc. Od tego listopada, podobnie jak w wielu parafiach, będziemy modlić się wypominkami w każdy pierwszy wtorek miesiąca. O godz. 17.00 przed Najświętszym sakramentem będziemy odmawiali różaniec za zmarłych czytając wypominki, a ukoronowaniem naszej modlitwy będzie Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie. Wyjątkiem będzie listopad, gdy Adorację i Mszę św. wypominkową odprawimy 8 listopada. Bardzo zależy nam na obecności wiernych na wspólnej modlitwie za zmarłych. Już teraz serdecznie zachęcamy do udziału w tych modlitwach. Również, jak dotychczas, można będzie zapisywać wypominki jednorazowe, które będą czytane na cmentarzu lub w Dzień Zaduszny w naszym kościele.
  • Jest to również czas porządkowania grobów. Mamy serdeczną prośbę, by śmieci odnosić do wystawionych pojemników. Nie wolno zostawiać gdziekolwiek i prosimy zwracać uwagę, tym którzy to robią. Wszyscy chcemy mieć porządek na cmentarzu.
  • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie rozprowadza znicze przed kościołem. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na obiady dla potrzebujących dzieci z naszych józefowskich szkół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie tego dzieła pomocy dzieciom.
  • Prosimy o dokonanie opłat za wyjazd do Łagiewnik 5 listopada koszt 80 zł.
  • W czytanym tydzień temu liście pasterskim polscy biskupi zachęcają nas, byśmy przygotowując się do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana odmawiali w naszych domach modlitwę. Została ona wydrukowana w dzisiejszym biuletynie niedzielnym. Powstańmy więc i módlmy się…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.