Ogłoszenia duszpasterskie 23.09.2018 r. – 25 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj przypada 4 rocznica śmierci ks. Stanisława Wawrzyniaka, który przez kilka lat wspierał nasze duszpasterstwo.
  • Dzisiaj po Mszy o godzinie 11:30 w Sali Domu św. Józefa spotkanie dla kandydatów już przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Natomiast w przyszłą niedzielę, 30 września, odbędzie się pierwsze spotkanie inaugurujące przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla klas: III Gimnazjum oraz VIII Szkoły Podstawowej.
  • W najbliższą środę o godz. 20.30 w Domu św. Józefa spotkanie modlitewno-formacyjne dla mężczyzn ojców. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę 29 września o godzinie 10:00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy pragnęliby wstąpić do grona służby liturgicznej w naszej parafii. Tydzień później zapraszamy wszystkich ministrantów z parafii na inauguracyjne spotkanie.
  • Grupa modlitewna św. Michała Arch. i św. O. Pio serdecznie zaprasza na spotkania w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Przypominamy, że w związku z malowaniem kościoła Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w dolnym kościele, dlatego w tym czasie nie będzie we wtorki i czwartki o godz. 6.15 Mszy św. w rycie trydenckim.
  • Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 26 września (środa) o godz. 19:30, w Domu św. Józefa.
  • Serdecznie zapraszamy na spotkanie w sprawie wydawnictw i obchodów stulecia naszej parafii, przypadającego w 2019 roku. Ogłoszenie sprzed dwóch tygodni nie przyniosło rezultatu, a należy już teraz (najwyższy czas) pomyśleć w jaki sposób to uczcić. Nie trzeba być polonistą lub pisarzem, aby pomóc np. w wydaniu pamiątkowej księgi, czy albumu, albo wspomóc pomysłami. Serdecznie zapraszamy na spotkanie na plebanii w najbliższą środę 26 września po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.45.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
  • 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.