Ogłoszenia duszpasterskie 23.07.2023 r. – 16 Niedziela Zwykła

• Gościmy dzisiaj ks. Piotra z par. Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana w Warszawie Kobiałce, który głosi kazania i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła.
  • W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości. Zapraszamy zwłaszcza na wieczorną Eucharystię o godz. 1800.
  • Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.
  • „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa” – to hasło XIX Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa i tegorocznej „Akcji św. Krzysztof”. Będzie on obchodzony w Polsce od 22 do 29 lipca. Po raz kolejny MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. Z tej racji w niedzielę za tydzień po Mszach św. można będzie złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na fundusz Episkopatu Polski: „MIVA Polska”, z którego są organizowane środki transportu dla misjonarzy.
  • W środę, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  • W tym tygodniu we wtorek, w środę i w czwartek są wolne intencje na Msze św. przedpołudniowe.
  • We wtorek 1 sierpnia, będziemy obchodzić 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Burmistrz miasta Józefowa zaprasza do wzięcie udziału w uroczystości związanej z tymi obchodami – 1 sierpnia o godz. 17.00 przy Pomniku Łączniczek Armii Krajowej.
  • Pamiętajmy, że czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.