Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2013 r. – 12 niedziela zwykła

• Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 18.30, w niedziele o 17.30.
  • Dzisiaj Msza św. dziękczynna za miniony rok nauki: dla młodzieży o 10.00, a dla dzieci o 11.30. Zapraszamy również do spowiedzi na zakończenie roku.
  • Spotkanie Kół Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00.
  • Pokaz filmu „ODWAŻNI”, dzisiaj o godz. 19:00 w dolnym kościele. Więcej informacji na stronie internetowej parafii. Zapraszamy całe rodziny, a szczególnie ojców.
  • Pragniemy dzisiaj poświęcić samochody, by prosić o Bożą opiekę, a sobie przypomnieć, że wszystko, co posiadamy (a więc również i samochód) mają nas prowadzić do Boga. Dlatego po Mszach św. najpierw wspólna modlitwa przy ołtarzu i potem księża udadzą się, by poświęcić poszczególne pojazdy.
  • W poniedziałek, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.
  • W piątek, 28 czerwca, przypada 5. rocznica ingresu Pasterza naszej diecezji, Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym biskupie ordynariuszu.
  • W sobotę, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Taca w tym dniu przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  • 29 czerwca obchodzi swoje imieniny ks. Paweł Czeluściński. Zapraszamy na Mszę w jego intencji na godz. 18:00, a po niej złożymy życzenia.
  • 30 czerwca, w Niedzielę, od godz. 19:00 do godz. 20:00, odbędzie się w naszym kościele Godzina Uwielbienia. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, będziemy modlić się śpiewem, ciszą oraz modlitwą uwielbienia. Zapraszamy.
  • Od 1 lipca do 31 sierpnia (podczas wakacji) nie będzie codziennej Mszy św. o godz. 6:30. Również w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.
  • Od 1 lipca do 31 sierpnia poranna adoracja będzie tylko w poniedziałki od godz. 9:00 do 9:30. Pozostaje też piątkowa adoracja w godz. 17:00 – 18:00.
  • Od kilku miesięcy trwa w naszej Diecezji z okazji Roku Wiary peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej. Jest to nawiedzenie dekanatów – Uroczysta Stacja Dekanalna i potem nawiedzenie poszczególnych parafii w dekanacie. Na nasz dekanat termin nawiedzenia przypadł w okresie wakacyjnym: 6-20 lipca. Już teraz więc zapraszamy. Stacja Dekanalna będzie miała miejsce w naszej parafii dn. 6 lipca, w sobotę, o godz. 19.30 (o godz. 19.00 spotkamy Maryję na skrzyżowaniu ulic Jarosławskiej i 3 Maja i przejdziemy procesyjnie do kościoła). Potem w programie wieczorne czuwanie do północy, przeżywanie niedzieli z Maryją i w poniedziałek, 8 lipca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 pożegnamy Matkę Bożą, która zostanie przewieziona do innych parafii dekanatu, począwszy od Błot, a skończywszy na Michalinie. Szczegółowy program Nawiedzenia w naszej parafii i ogólny program Nawiedzenia w naszym dekanacie jest na stronie internetowej parafii oraz będzie wydrukowany w najbliższym miesięczniku Nasz Józefów.
  • Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (od lat 6) do korzystania z półkolonii letnich, organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie, w świetlicy działającej przy naszej parafii w Józefowie. Świetlica będzie czynna od 1 lipca do 2 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1600. Ciekawe zajęcia różnego typu (wycieczki, nauka tańca, basen i inne atrakcje) będą się odbywały pod opieką kadry pedagogicznej. Dzieci otrzymają także drugie śniadanie. Serdecznie zapraszamy chętnych.
  • · Dyrekcja Katolickiego Gimnazjum i Liceum św. Pawła z Tarsu w Warszawie-Falenicy, ul Poezji 19, zaprasza Rodziców i Kandydatów na spotkanie w kolejne środy do 3 lipca br. włącznie, od godz. 17.00. Szkoła posiada uprawnienia matury międzynarodowej z jęz. wykładowym angielskim.
  • W sklepiku Nowy numer dwumiesięcznika MIŁUJCIE SIĘ, lipcowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO oraz OREMUS na lipiec i sierpień.